"Z Tiltem uciekamy jak najdalej od punkrocka"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 11:10
W listopadzie 2012 roku w studiu koncertowym im. A. Osieckiej, po raz pierwszy w historii Polskiego Radia, zagrała Brygada Kryzys. Koncert wiosną ukaże się na płycie, a już teraz w trasę rusza Tilt, także dowodzony przez Tomasza Lipińskiego.
Audio
  • O koncertowej Brygadzie, trasie Tiltu i historii punka opowiada Tomek Lipiński

Dla polskiej muzyki Brygada Kryzys to solidny fundament, na którym kształtowała się krajowa scena alternatywna. Grupę założyli dwaj gitarzyści: Robert Brylewski z Kryzysu i Tomasz Lipiński z Tiltu. W ubiegłym roku minęło 30 lat od wydania kultowego albumu formacji. Z tej okazji w studiu koncertowym Polskiego Radia odbył się koncert "XXXlecie Czarnej Płyty": - Cały, zagrany wówczas materiał został zarejestrowany i wiosną ukaże się na płycie. Album wyda Polskie Radio - wyjaśnia Tomek Lipiński. - Niestety dużo więcej komplikacji mamy z reedeycją naszego debiutanckiego krążka. Nie możemy ustalić kwestii dotyczących praw autorskich, ale cały czas nad tym pracujemy .  
Pierwszy studyjny album Brygady Kryzys został wydany przez Tonpress w 1982 roku, w nakładzie ok. 150 000 egzemplarzy. Ze względu na kolor okładki do dziś bywa nazywany "Czarną Brygadą" albo "Czarną Płytą". Krążek uważany jest za pierwszy oficjalnie wydany w Polsce longplay z muzyką punkrockową i nowofalową.

Oprócz koncertowego wydawnictwa Brygady Tomek Lipiński wyrusza w trasę ze swoja macierzystą formacją, czyli z Tiltem. Będzie to pierwsza okazja od wielu lat, żeby najlepsze numery zespołu usłyszeć na żywo w klubie.
 - Ruszam w trasę ze starannie wyselekcjonowanym składem - mówi gość "DJ Pasma" - Od lat współpracuję z fantastyczną sekcją rytmiczną z Semantik Punk. Oni w stary skład Tiltu tchnęli nowe życie .
Na koncertach usłyszymy utwory z różnych okresów działalności Tiltu, w tym m. in. "Mówię Ci że", "Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia", "Runął już ostatni mur" czy "Jeszcze będzie przepięknie". Nie zabraknie też utworów z solowego repertuaru Tomka Lipińskiego w wielu zaskakujących aranżacjach.

Posłuchaj całej rozmowy Bartka Koziczyńskiego z liderem Tiltu, a dowiesz się kiedy zespół nagra nowy materiał i jakie niespodzianki przygotował na trasę .
kul

Czytaj także

Panie i Panowie… zapraszamy na The Ploy! - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 14:33
Określają się, jako zespół z pogranicza alternatywy, elektroniki i popu. Zagrali dla nas w "DJ Paśmie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hardrockowy Kruk

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 12:59
Supportowali Uriah Heep i Deep Purple. Magazyn "Metal Hammer" przyznał im tytuł debiutantów 2006 roku. W Czwórce grupa Kruk opowiada o nowej płycie i fenomenie zespołu Led Zeppelin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy PLAN na dobre granie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 13:40
Prekursorka live act'owego śpiewania z didżejami an polskiej scenie klubowej i ostre chłopaki z trashową przeszłością stworzyli PLAN na miarę debiutanckiej płyty "Mrock'n'Roll".
rozwiń zwiń