Mamy PLAN na dobre granie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 13:40
Prekursorka live act'owego śpiewania z didżejami an polskiej scenie klubowej i ostre chłopaki z trashową przeszłością stworzyli PLAN na miarę debiutanckiej płyty "Mrock'n'Roll".
Audio
  • Posłucha jaki plan na przyszłość ma grupa PLAN

 - Wszystko zaczęło się na stacji benzynowej, na której spotkaliśmy się w drodze na koncert naszych poprzednich składów - opowiada Dudzik , perkusista Kabanosa i ex Hedfirst. - Wtedy powstał PLAN założenia kapeli, w której oderwiemy się od grania metalu i zrobimy fajną muzykę rockową . Był to 13 lat temu. Mieliśmy chęci, muzykę i pasję, a największe problemy mieliśmy z głosem kapeli. Ostateczny skład uformował się w 2009, kiedy do zespołu dołączyła Nuno.
Ania Zielińska aka Nuno nie jest osobą znikąd. Charyzmatyczna wokalista, była jedną z pierwszych dziewczyn śpiewających do didżejskich setów  w klubach, kiedy w Polsce rodził się clubbing. Ale bardziej niż do elektroniki ciągnęło ją do gitar. I tak zostało do dziś. Specjaliści mają problemy z jednoznaczną definicją brzmienia PLAN-u. Są tacy, którzy zespół porównują do wczesnego Alice In Chains, Pearl Jam, AC/DC, Foo Fighters, Soundgarden. Jednak sami muzycy mają na ten temat nieco inne zdanie: - To, co gramy to wypadkowa naszych inspiracji, przypadku i chaosu. A takiej szufladki jeszcze nikt nie wymyślił .
PLAN zajął pierwsze miejsce na Rock Open Air Festiwal 2011 w Siedlcach, zagrał też na mistrzostwach świata w skokach motorowych Night Of The Jumps w Gdańsku. Ich debiutancka płyta "Mrock'n'Roll" ukazała się 21 grudnia 2012 roku. Promuje ją singiel "Błąd" : - Utwór ma rapowe korzenie, bo pierwotnie tekst był pisany dla hip-hopowego składu - mówi Nuno. I dodaje: - Ale nigdy nie dałam rady tego zarymować.

Posłuchaj i zobacz wywiad z zespołem. wideo z pobytu PLANU w "DJ Paśmie" jest dołączone do artykułu .
kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skunk Anansie dedykują piosenkę Tony'emu Blairowi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 12:10
- Nie da się oddzielić polityki od naszego życia. Ona dotyka nas osobiście - mówiła w Czwórce charyzmatyczna Skin, która niemalże śpiewająco opowiedziała o płycie "Black Traffic", najnowszym krążku grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hardrockowy Kruk

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 12:59
Supportowali Uriah Heep i Deep Purple. Magazyn "Metal Hammer" przyznał im tytuł debiutantów 2006 roku. W Czwórce grupa Kruk opowiada o nowej płycie i fenomenie zespołu Led Zeppelin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda życie rockmana, czyli Ocean w trasie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 10:00
"Jesteśmy wyspani jak nigdy w życiu i wypoczęci jak po spa" - tak wygląda trasa grupy Ocean. Muzycy są na półmetku koncertowania i na początku nagrywania nowej płyty.
rozwiń zwiń