Piotr Wieteska: Praca z Kultem daje mi przyjemność, ale..

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 09:08
- Największą frajdę sprawia mi tworzenie muzyki - mówił w Czwórce menedżer najważniejszego zespołu Kazika, który w "DJ Paśmie" opowiedział o swojej działalności z zespołem Buldog.
Audio

Ta w ostatnim czasie nabrała rumieńców, gdyż zespół, powołany początkowo jako odskocznia od menedżerskiej działalności Piotra Wieteski, wydał już trzeci album zatytułowany "Laudatores temporis acti" i powrócił do regularnego koncertowania.

- Czuję się bardziej muzykiem i artystą, niż menedżerem. Menedżeruje Kultowi ponieważ była taka potrzeba i jest to lepsze, niż praca w kopalni - mówił w Czwórce Piotr Wieteska.

Założyciel i lider Buldoga to nie jedyny muzyk, współpracujący z Kultem, gdyż do niedawna występowała w nim połowa instrumentalistów związanych z grupą Kazika.

- Te proporcje się ostatnio zmieniły. Odszedł od nas gitarzysta Wojtek Jabłoński, który poinformował nas po prostu, że już nie chce grać w Buldogu, że się skoncentruje na grze w Kulcie i swoich prywatnych projektach. Jego miejsce zajął Radek Łukasiewicz z Pustek - opowiadał gość Bartka Koziczyńskiego.

Aby poznać szczegóły związane z najnowszym krążkiem Buldoga i problemami związanymi z jego nagraniem kliknij w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Maciek Szajkowski z Paszportem Polityki!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 09:50
Muzyk prowadzący w Czwórce audycję "Folk Off" otrzymał Paszport Polityki w kategorii Muzyka. Gratulujemy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ojciec chrzestny europejskiego ska i "Dancehall Masakra" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 13:30
W sobotę "Dancehall Masakrę" odwiedził Dr Ring Ding, uważany za ojca chrzestnego europejskiego ska. - Ale jeśli kiedyś zachce mi się grać country to będę to robił - mówił artysta.
rozwiń zwiń