Musical na broadwayowskie głosy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 12:23
- W "Pięciu ostatnich latach" głosy są napisane dla wykonawców najwyższej klasy. A my już takich mamy tutaj - mówi Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego Roma.
Audio
  • Natalia Krakowiak, aktorka i Michał Wojnarowski, kierownik literacki w Teatrze Muzycznym Roma opowiadają o spektaklu "Pięć ostatnich lat" (W to mi graj/Czwórka)
Natalię Krakowiak zobaczymy w roli Cathy
Natalię Krakowiak zobaczymy w roli CathyFoto: mat.prasowe

"Pięć ostatnich lat" to amerykański musical, który miał swoją premierę w Chicago w roku 2001. Autorem muzyki i tekstów piosenek jest Jason Robert Brown. I mimo że od tego czasu minęło już 15 lat, to spektakl nie daje o sobie zapomnieć, wystawiany jest na całym świecie, na jego podstawie powstał też film, a za chwilę trafi na Novą Scenę Teatru Muzycznego Roma.

- Ten spektakl to wielkie wyzwanie - mówi Natalia Krakowska, aktorka, odtwórczyni jednej z głównych ról. - Przychodząc na casting w ogóle nie znałam tego materiału, więc później się okazało, że to wcale nie będzie takie proste.

Michał Wojnarowski, kierownik literacki Teatru Muzycznego Roma i Natalia Krakowska zgadzają się, że ten spektakl uwodzi piękną historią, kompozycjami muzycznymi, wachlarzem emocji, które targają głównymi bohaterami.

Goście Czwórki zdradzają, co może zaskoczyć i zachwycić widza "Pięciu ostatnich lat", przybliżają szczegóły swojej pracy i dzielą wrażeniami tuż przed premierą.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Gość: Natalia Krakowiak (aktorka, wokalistka, tancerka), Michał Wojnarowski (kierownik literacki w Teatrze Muzycznym Roma)

Data emisji: 14.01.2015

Godzina emisji: 21.00

pj/kul

Czytaj także

Katharsis na scenie - teatr w ośrodku wychowawczym

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 12:15
W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 4 w Warszawie działa Teatr Moralnego Niepokoju. Młodzi ludzie poprzez sztukę pokonują swoje słabości i rozwijają talenty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tańcząc o wojnie. "Historie żołnierzy i wdów"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 10:15
Polsko-izraelski zespół stworzył spektakl taneczny na temat wojny. To opowieść o terrorze, śmierci i cierpieniu, które może dotknąć każdego z nas.
rozwiń zwiń