X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr Pijana Sypialnia sam przychodzi do widzów

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 11:50
– Zaczęło się od grupy kilku osób, którzy postanowili rzucić wszystko i zrobić najlepszy teatr na świecie – mówił Sławomir Narloch, aktor i dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.
Audio
  • Sławomir Narloch i Stanisław Dembski o Teatrze Pijana Sypialnia (W to mi graj/Czwórka)
Wodewil warszawski, jeden ze spektakli Teatru Pijana Sypialnia
"Wodewil warszawski", jeden ze spektakli Teatru Pijana Sypialnia Foto: Beata Bieńkowska/materiały prasowe

Dziś grupa liczy kilkadziesiąt osób, a w maju będzie obchodzić 4 urodziny. Tworzą ją tancerze, muzycy i aktorzy, w tym śpiewający. Swoim repertuarem artyści dowiedli, że mogą zagrać wszystko i wszędzie - od tradycyjnych scen po modne kluby, bary mleczne, ulice i podwórka.

Większość zespołu to absolwenci szkół artystycznych, ale Teatr Pijana Sypialnia kształci ich we własnym zakresie. – Jesteśmy przede wszystkim teatrem wspólnoty, teatrem, który tworzy zespół. Pracujemy intensywnie nad warsztatem przydatnym dla naszych potrzeb – powiedział reżyser Stanisław Dembski.

Artyści opowiadali w Czwórce m.in. o fenomenie Teatru Pijana Sypialnia, potańcówkach dla widzów po spektaklach oraz kabarecie na podstawie Sienkiewicza. W przygotowanym przez Justynę Tylczyńską reportażu z prób teatru dowiedzieliśmy się ponadto, co to znaczy "mamy mimo mumy" i jak nie "wyprztykać się w pierwszej sekundzie".

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Gość: Sławomir Narloch i Stanisław Dembski (Teatr Pijana Sypialnia )

Data emisji: 4.02.2016

Godzina emisji: 21.00

mc/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Damian Aleksander. Został upiorem zamiast pilotem śmigłowca

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 11:35
- Mimo że tak wiele razy grałem ten spektakl, że tak wiele razy spotkałem się z koleżankami scenicznymi, to nadal czuję wyzwanie, nadal mam dużą chęć do grania tej roli - mówi Damian Aleksander o swojej kreacji upiora, w musicalu "Upiór w operze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Diva". Tragedia Żydów w teatrze jednej aktorki

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 14:00
– Myślę, że to przedstawienie będę mogła grać do końca życia – mówiła Wioleta Komar o monodramie "Diva", który już od 6 lat zachwyca widzów na całym świecie.
rozwiń zwiń