Jan Peszek jako Helge i jego teatralna "Uroczystość"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 15:46
W audycji "W to mi graj" rozmawialiśmy m.in. z Janem Peszkiem, odtwórcą głównej roli - postaci Helgego - w spektaklu "Uroczystość" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.
Audio
  • O spektaklu "Uroczystość" opowiada Jan Peszek (W to mi graj/Czwórka)
  • Za kulisami stołecznego Teatru Kwadrat. Jak powstawała sztuka pt. "Czego nie widać?" (W to mi graj/Czwórka)
Aktorzy Jan Peszek i Jadwiga Jankowska-Cieślak w czasie próby dla mediów spektaklu Kto nas odwiedzi w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego
Aktorzy Jan Peszek i Jadwiga Jankowska-Cieślak w czasie próby dla mediów spektaklu "Kto nas odwiedzi" w reżyserii Cezarego TomaszewskiegoFoto: PAP/Rafał Guz

cybulski rozkład jazdy pap 1200.jpg
"Rozkład jazdy" według Sebastiana Cybulskiego

W wiejskiej posiadłości Helgego trwają przygotowania do hucznej kolacji z okazji 60. urodzin gospodarza. Dom powoli zapełnia się gośćmi, panuje uroczysta atmosfera. Wszystko do czasu gdy Christian wznosi urodzinowy toast za ojca, wyjawiając mroczne sekrety głowy rodziny. - Hejge to człowiek, którego cechy nie są mi bliskie: zawsze ma poczucie zwycięstwa i bezwzględnej racji. Przygotowując tę rolę, próbowałem jednak go zrozumieć, bo jest także silny i w pewien sposób bezwzględny - opowiadał aktor w rozmowie z Dominiką Klimek. W obsadzie spektaklu znajdują się m.in. Andrzej Chyra, Marek Kalita czy Magdalena Cielecka, a sztukę oglądać można na deskach TR Warszawa.

Jan Peszek mówił także o niemiłych konsekwencjach świetnie zrealizowanych przez niego ról i o swojej młodości, gdy jego kariera zawodowa kierunkować się miała w stronę… stomatologii.

Zapraszamy również do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której z Wojciechem Majcherkiem rozmawialiśmy o Warszawskich Spotkaniach Teatralnych 2017 <<<

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Data emisji: 18.03.2017

Godzina emisji: 12.10

kd/mg

Czytaj także

Witkacowska wolność i forma w Malabar Hotel

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 09:00
Nazwa teatru Malabar Hotel została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Wybrana forma teatru daje twórcom nieograniczone możliwości, ale też stawia poważne wyzwania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inspicjent teatralny. Praca niedoceniana, ale i nieoceniona

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 14:23
Ogromne platformy, wirtualne wizualizacje, orkiestra i skomplikowany układ świateł, a do tego biegający za kulisami aktorzy – to wszystko koordynuje jedna osoba: inspicjent teatralny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Seweryn i Grzegorz Małecki w miłosnej "Konstelacji"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 16:50
Po przerwie na deski Teatru Polonia w Warszawie powróciły "Konstelacje" Nicka Payne'a. - Każdemu z nas zdarza się zastanowić, co by się stało, gdybyśmy jednego dnia zamiast w prawo, skręcili w lewo. Gdybyśmy mieli wpływ na losy wszechświata. O tym właśnie jest ta sztuka - opowiada aktor Grzegorz Małecki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Musical improwizowany. Jak się tworzy spektakl na bieżąco?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 17:31
Przygotowania do spektaklu teatralnego najczęściej trwają długie miesiące. A co by się stało, gdyby zrobić to wszystko na odwrót?
rozwiń zwiń