Studia aktorskie. Konsultuj się online

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 15:01
Część uczniów przygotowuje się do matury, która do im przepustkę na studia. Jednak niektórych z nich czeka egzamin specjalistyczny. Wykładowcy filii Akademii Teatralnej wyciągają pomocną dłoń i udzielają konsultacji online. 
Audio
  • Dr hab. Artur Dwulit opowiada o konsultacjach online w białostockiej filii Akademii Teatralnej (W to mi graj/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fer Gregory

Publiczność 1200.jpg
"Pan Schuster kupuje ulicę" - ucieczka w świat fantazji

- Konsultacje, które prowadzimy w systemie online, skierowane są do wszystkich tych, którzy chcieliby swoje życie, czas, energię poświęcić teatrowi ożywionej formy - zaprasza dziekan dr hab. Artur Dwulit. - Prowadzimy konsultacje w trzech blokach tematycznych, ponieważ mamy trzy kierunki w Filii w Białymstoku: aktorstwo, o specjalności aktorstwo teatru lalek, reżyseria i technologia teatru lalek. Chętni mogą się zgłaszać do nas, zapisywać się mailowo do specjalistów - poleca. 

Podczas konsultacji online można porozmawiać o predyspozycjach, możliwościach interpretacyjnych utworów, które należy przygotować na egzamin. Poruszane są też kwestie kształcenia słuchu, umuzykalnienia, bo te też są wymagane od kandydatów. 

- Prowadzimy też konsultacje z zakresu egzaminów, bo one są wieloetapowe - mówi rozmówca Dominiki Klimek. - Egzaminy są skomplikowane i nietypowe, ponieważ są to egzaminy specjalistyczne, wymagają odpowiednich predyspozycji. Podczas konsultacji kandydaci poznają się też z naszymi wykładowcami, których później mogą spotkać na egzaminach wstępnych. 

Artur Dwulit podkreśla, szczególne znaczenie predyspozycji animacyjnych w szkole w Białymstoku, w której odbywa się egzamin gry aktora przedmiotem. Zaznacza, że nie jest to łatwe, ale gdy się to pozna może być doskonałą zabawą. 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 04.04.2020

Godzina emisji: 12.46

pj/kd

Czytaj także

Izabella Bukowska-Chądzyńska: Marlene Dietrich stała się częścią mnie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:37
Życie Marlene Dietrich wielu fascynuje od dawna. Co jest w tej postaci tak pociągającego? - Myślę, że dziś to byłby typ Madonny. Ona w swoich czasach była skandalistką, pociągała i bulwersowała tłumy - mówi Izabella Bukowska-Chądzyńska, odtwórczyni roli Marleny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Karaś: nasza praca zostawia ślad w widzu. To dla nas największa satysfakcja

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 14:36
Filip Karaś jest młodym artystą, studentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Po raz pierwszy wystąpił przed większą publicznością w wieku sześciu lat, wcielając się w rolę Pavarottiego. Co dało mu to doświadczenie, co inspiruje go w pracy zawodowej i jakie kreacje chciałby stworzyć jako aktor?
rozwiń zwiń