"Władczyni much". Życie jako internetowa gra

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 13:00
W ten weekend na Dużej Scenie Teatru Ludowego odbędzie się premiera "Władczyni much" Magdy Fertacz w reżyserii Konrada Dworakowskiego.
Aktorka Joanna Chmielecka podczas próby medialnej spektaklu Władczyni much w reż. Konrada Dworakowskiego w Teatrze Ludowym w Krakowie.
Aktorka Joanna Chmielecka podczas próby medialnej spektaklu "Władczyni much" w reż. Konrada Dworakowskiego w Teatrze Ludowym w Krakowie.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Posłuchaj
16:11 CZWORKA W to mi graj - wladczyni much 06..03.2021.mp3 Reżyser Konrad Dworakowski o spektaklu "Władczyni much" (W to mi graj/Czwórka) 

"Władca much" Williama Golding dla naszej "Władczyni" pozostaje tylko inspiracją. Ideowym punktem wyjścia Konrad Dworakowski

Bohaterowie spektaklu podejmują decyzję, by oderwać się od ziemi za sprawą internetowego programu "Wygraj Siebie". Program ten zabiera grupę uczestników na odludną wyspę, żeby tam, przy pomocy wymyślnych zadań mogli sprawdzić swoje granice. - Język internetu traktuję jako metaforę, która pozwala mi mówić o tym, w jakim miejscu jesteśmy dziś jako ludzie. O naszych relacjach społecznych, ale też o związkach z naturą i duchowością - tłumaczy reżyser.

WŁADCZYNI MUCH reż. Konrad Dworakowski - trailer / Teatr Ludowy

Zobacz również
pixabay taniec teatr 1200.jpg
"Wstyd". Doświadczanie emocji w teatrze

Spektakl powstał specjalnie na ubiegłoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Wówczas obejrzeli go tylko internauci, teraz - choć w reżimie sanitarnym - zostanie zaprezentowany "na żywo". - Z jednej strony doświadczenie "premiery" mamy już za sobą, z drugiej - nie możemy się doczekać spotkania spektaklu z publicznością - opowiada gość Czwórki. - Dla mnie obecność widza jest kluczowa w rozumieniu teatru, bo tylko wtedy - jak twórca - mam szansę spojrzeć mu w oczy, w sposób niezapośredniczony - dodaje.

Posłuchaj także:

W spektaklu "Władczyni much" występują: Joanna Chmielecka, Małgorzata Kochan, Iwona Sitkowska, Maciej Namysło, Piotr Pilitowski, Wojciech Lato, Piotr Franasowicz, Karol Polak i Kajetan Wolniewicz. Scenografię przygotowała Marika Wojciechowska, muzykę Piotr Klimek, a wideo Aneta Wawrzoła.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Konrad Dworakowski (reżyser)

Data emisji: 06.03.2021

Godzina emisji: 12.15

kul/pj

Czytaj także

Agata Duda-Gracz: nasz świat roi się od Hamletów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 16:00
- Nie znoszę Hamleta za to, że jest egoistą i skupioną na sobie miernotą. Jednak uczyniłam go bohaterem najnowszej realizacji, bo taki Hamlet jest diagnozą naszych czasów - mówi Agata Duda-Gracz, reżyserka spektaklu "Ja jestem Hamlet".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wpuść mnie" debiutuje na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 09:52
Zaglądamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach, gdzie 29 lutego swoją premierę miał przezabawny spektakl w reż. pt. "Wpuść mnie". O tym, dlaczego warto go zobaczyć opowiadał jeden z aktorów Matusz Trzmiel.
rozwiń zwiń