Saturator na ulicach Garwolina

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 18:21
Spektakle teatrów ulicznych, pantomima, działania cyrkowe oraz warsztaty – oto program festiwalu teatralnego, który po raz czwarty uczyni Garwolin miejscem tętniącym dobrymi emocjami. 
W najbliższy weekend Garwolin stanie się teatralną stolicą Mazowsza
W najbliższy weekend Garwolin stanie się teatralną stolicą MazowszaFoto: shutterstock/ Fer Gregory.

Najbliższy weekend w Garwolinie będzie czasem teatru. Już po raz czwarty odbędzie się tam Festiwal Saturator. Trzy dni (od 9 do 11 września) wypełnione zostaną spektaklami dla dużych i małych. Nie zabraknie sztuki ulicy, pantomimy, działań cyrkowych. Swój udział zapowiedzieli m.in. Teatr Klinika Lalek, Teatr Akt, Teatr Pantomimy Mimo i Walny Teatr. 

Saturator to okazja do zobaczenia spektakli teatralnych prezentujących różne gatunki i techniki. Ważnym elementem festiwalu są projekty związane z ruchem rozumianym jako nośnik treści, emocji i koncepcji w teatrze i tańcu.

Festiwal zostanie otwarty tradycyjną paradą uliczną, która przejdzie przez miasteczko. Do uczestnictwa w niej zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Na wieczornej scenie zobaczymy występy trzech teatrów. Na sobotę i niedzielę zaplanowano po cztery spektakle. W tym bogatym programie nie brakuje też oferty dla dzieci.

Zaplanowano także wieczór choreograficzny Joanny Drabik, powarsztatowy spektakl "Septarie" oraz spektakl "Blush" w reżyserii i z choreografią Michała Adama Górala.


Mazowiecki Instytut Kultury wraz z partnerami - Miastem Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie po raz kolejny wspiera ambicje silnego środowiska młodych i starszych twórców działających w amatorskich i szkolnych grupach teatralnych. Wydarzenia będą się odbywały w Centrum Sportu i Kultury oraz w przestrzeni miejskiej.

Wrócimy też na chwile do hucznie świętowanego podczas "Narodowego Czytania", które odbyło się w ostatni weekend, Roku Romantyzmu Polskiego. Opowiemy o najciekawszych współczesnych realizacjach scenicznych dramatów Adama Mickiewicza.   

Zobacz także:

***

Na audycję z cyklu "W to mi graj" w piątek (09.09) o godzinie 14.05 zaprasza Michał Piwowarek.

pj


Czytaj także

Wytańczyć "Burzę". Co w programie 26. Festiwalu Szekspirowskiego?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 16:16
26. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 6 sierpnia. W tym czasie do Gdańska przyjadą artyści i zespoły z Włoch, Danii, Kalifornii, Czech, Norwegii oraz z różnych części Polski.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Irena" - polsko-amerykański spektakl o Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2022 08:29
Muzyczny spektakl "Irena" to efekt współpracy polsko-amerykańskiej, opowiada o Irenie Sendlerowej, która ocaliła z warszawskiego getta wiele żydowskich dzieci. I dziś warto przypominać jej postać, a jej determinacja, odwaga i dążenie do dobra są nam niezwykle potrzebne. 
rozwiń zwiń