Mjr Arkadiusz Kups: to nie jest impreza dla zwykłych śmiertelników

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 14:15
- To nowa impreza na starych śmieciach. Po prawie dwudziestu latach zakończyliśmy "Selekcję" i podjęliśmy się realizacji nowego wyzwania, które będzie odbywało się pod hasłem "Speed selecja" - opowiadał mjr Arkadiusz Kups, współtwórca imprezy. 
Audio
  • Speed selekcja - wyścig dla prawdziwych twardzieli (Sobotologia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: mikefoster/Pixabay

To niepowstarzalna szansa przekonania się na własnej skórze jak wygląda trening, który przygotowuje do pracy w jednostkach specjalnych. To impreza na granicy bólu i fizycznej wytrzymałości mjr Arkadiusz Kups

- To trzy dni prawdziwego wysiłku dla ludzi, którzy chcą przeżyć prawdziwą przygodę - opowiadał major Kups.  - Poligon Drawski, gdzie odbędzie się impreza jest największym takim obiektem w Europie. A na nim rosomaki, śmigłowce, strzelnice, tory podwodne i psychologiczne, a nad wszystkim czuwać będzie trzydziestu instruktorów. Wygrać może tylko jeden - zapowiadał. 

Jakim zawodnikom dedykowana jest "speed selekcja"? Dlaczego impreza odbywa się w trakcie 48 godzin? Jakie umiejętności przydadzą się do pokonania wyścigu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi:  Patryk Kuniszewicz

Gość: mjr Arkadiusz Kups (wojskowy, twórca systemu Combat 56. oraz imprez: "Selekcji" i "Speed selekcji")

Data emisji: 16.06.2018

Godzina emisji: 8.44

ac

Czytaj także

Crossfit i bieganie. Wybuchowa mieszanka?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 12:39
- Crossfit i trening funkcjonalny to odwzorowanie naturalnych ruchów człowieka. Przygotowuje na każdą ewentualność w życiu - mówi w Czwórce trener Paweł Nerek. -Te dyscypliny się uzupełniają. Biegacze potrzebują siły, a crossfiterzy wytrzymałości - dodaje jego partnerka i trenerka Julita Kotecka.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Od otyłości do doskonałości". Jak zadbać o siebie?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 12:25
To motto jednego z gości audycji "Rozbiegani". Michał Piekutowski, który jako nastolatek zmagał się z nadwagą, dziś jest sportowcem i pomaga innym dbać o formę. - Zawziąłem się i w pół roku schudłem o 53 kilogramy - chwali się gość w rozmowie z Kariną Terzoni. Od czego w walce z nadwagą zacząć trening?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Chmura - senior z rekordami

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 13:58
Profesor Jan Chmura zrealizował sportowy cel swojego życia - mając 67 lat, przebiegł przynajmniej jeden maraton na wszystkich siedmiu kontynentach
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Gajgier - nauczyciel, który podróżuje po świecie wodnym szlakiem

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 13:27
W zeszłym roku przepłynął 1047 km brzegiem Wisły. Udało mu się pokonać niemal całą jej długość swoją podróż rozpoczynając w Śląsku i kończąc w Gdańsku. W kolejną wyprawę ruszy z nurtem Dunaju.
rozwiń zwiń