Plebiscyt Nieprzeciętni 2022 i artyści dla Ukrainy - Czwórka na sobotę

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 08:40
W sobotnie przedpołudnie w Czwórce m.in. gościem będzie Monika Kukla, która zasiada w kapitule tegorocznej edycji Plebiscytu Nieprzeciętni. Powiemy także o inicjatywie artystów "Plakaty wsparcia", której dochód ma być przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy. 
Nieprzeciętni 2021 - tak wyglądała statuetka zwycięzcy
Nieprzeciętni 2021 - tak wyglądała statuetka zwycięzcyFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Trwa Plebiscyt Czwórki Nieprzeciętni 2022. Do Plebiscytu mogą zgłaszać się ludzie o niebanalnych pasjach i wyjątkowych umiejętnościach - w wieku od 18. do 35. roku życiaDo 17 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu poprzez formularz  dostępny na stronie nieprzecietni.polskieradio.plOgłoszenie laureata nastąpi 23 czerwca podczas gali finałowej.

Program rozpoczniemy od spotkania z Moniką Kuklą, która znalazła się w gronie jurorów tegorocznej odsłony Plebiscytu NieprzeciętniMonika jest studentką II roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką.

Jak przyznaje nasza jurorka, sport pełni w jej życiu wielką rolę, próbowała m.in. jeździectwa, pływania, crossfitu, wioślarstwa, biegów narciarskich i biathlonu, wystąpiła w meczu AMP Futbol Ekstraklasy, będąc jedyną dziewczyną na boisku. Moniką jest członkiem Kadry Narodowej w para-narciarstwie biegowym i para-biathlonie. Także jest miłośniczką zwierząt i włoskiej muzyki. Nasz gość także angażuje się wolontariat licznych imprez sportowych. W wolnych chwilach lubi spędzać czas w kuchni gotując lub piec dla rodziny. W audycji Monika Kukla powie nam czym dla niej jest "nieprzeciętność" oraz czego będzie szukać u kandydatów na "Nieprzeciętnych". 

W audycji nie zabraknie tematów związanych z inicjatywami wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Opowiemy o wystawie "Plakaty wsparcia", w którą w geście pomocy dla Ukraińców zaangażowali się artyści. W ramach Targów Rzeczy Ładnych w warszawskim Expo XXI, w ten weekend 2-3 kwietnia, odbędzie się charytatywna wystawa "Plakaty wsparcia". Na wystawę swoje prace stworzyli m.in. Beata Śliwińska aka Barrakuz i Andrzej Pągowski, a także twórcy z Ukrainy. Dochód ze sprzedaży plakatów zostanie w całości przekazany na Ukraiński Dom, który jest prowadzony przez Fundację "Nasz Wybór".  

Zobacz także:

Dowiemy się także jakie jest Młodzieżowe Słowo Roku. Strona Nadwyraz.com sprawdziła, które młodzieżowe słowa były najczęściej używane. Na podium "krasz", "random" i "przegryw".​ Jaki faktycznie jest język młodych osób i dlaczego młodzieżowym słowem roku został "śpiulkolot", skoro jest praktycznie nieużywany? To dla nas sprawdzi Marta Zinkiewicz. 


***

Na audycję z cyklu "Sobotologia" w sobotę (02.04) o godzinie 09.05 zaprasza Szymon Jaworski.

aw

Czytaj także

Lockdown zmienił nasz dom. To miejsce treningu, scena teatralna i azyl

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 11:55
Ostatnie miesiące sprawiły, że z naszym domem czujemy większą więź, niż przed pandemią. Tak wynika z najnowszych badań Ipsos MORI. 53 procent Polaków postrzega swój dom jako przestrzeń do wyrażania siebie.
rozwiń zwiń