Kryminały. Czy można uzależnić się od zbrodni?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 14:00
Joanna Stojer-Polańska zawodowo zajmuje się badaniem miejsc zbrodni, po godzinach ogląda seriale kryminalne. Nam opowie o swojej pasji.
Joanna Stojer-Polańska uważa, że nie ma zbrodni doskonałej, są tylko źle zbadane. I to właśnie o nich opowie nam w audycji
Joanna Stojer-Polańska uważa, że nie ma zbrodni doskonałej, są tylko źle zbadane. I to właśnie o nich opowie nam w audycjiFoto: Pixabay/Clker-Free-Vector-Images/dom. publiczna

Jako kryminalistyk i kryminolog współpracuje z policją i wymiarem sprawiedliwości, szkoli studentów i ekipy poszukiwawcze. Jej praca magisterska była poświęcona narzędziom zbrodni, a praca doktorska dotyczyła oddziaływania mediów, szczególnie seriali kryminalnych, na postępowanie karne, czyli tzw. efektu CSI. Prowadzi zajęcia z kryminalistyki na Uniwersytecie Dzieci w Krakowie.

A w przeglądzie teledysków opowiemy o pierwszym tak strasznym klipie, który w 2006 został wpisany do księgi rekordów Guinessa jako "teledysk, który odniósł największy sukces", sprzedając się w nakładzie ponad 9 mln egzemplarzy.

***

Na "Pasjonautów" zapraszamy w sobotę (29.10) w godz. 11.05 - 12.00. Program poprowadzi Beata Kwiatkowska.

kul/kd

Czytaj także

Joanna Jodełka i kryminały o silnych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 16:00
- Ktoś kiedyś napisał, że w moich książkach "ubieram mężczyzn w krótkie spodenki". I rzeczywiście w porównaniu z moimi silnymi bohaterkami to tak wygląda - mówi Joanna Jodełka, autorka m. in. "Kryminalistki" i "Wariatki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Ahnhem. Nowy król szwedzkiego kryminału?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:30
Znacie już Fabiana Riska, policyjnego śledczego stworzonego przez Stefana Ahnhema w "Ofierze bez twarzy"? Tym razem poznamy jego wcześniejsze losy.
rozwiń zwiń