Rusza kolejna edycja konkursu Fashion Designer Awards

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 11:53
- To wielka rzecz dojść do finału, pokonać prawie 350 osób i znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Już wtedy jest się wygranym. Bardzo lubię ten moment. Robiłam to osiem razy i zawsze towarzyszyły mi wielkie emocje - mówiła inicjatorka i pomysłodawczyni konkursu Fashion Designer Awards Joanna Sokołowska-Pronobis.
Audio
  • Joanna Sokołowska-Pronobis i Sophie Kula o 9. edycji Fashion Designer Awards
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Catwalk Photos

9. edycja konkursu odbędzie się pod hasłem "Tribute to nature". Inicjatorka projektu wyjaśniała, że inspiracją dla młodych projektantów może być wszystko, co pochodzi z natury. - Tematem "Tribute to nature" oddajemy hołd naturze. Mamy nadzieję, że do 11 lutego debiutanci, którzy marzą o tym, żeby projektować przedstawią szerokie spektrum kolekcji inspirowanych wodą, ogniem, ziemią, powietrzem, nawet kosmosem. Konkurs Fashion Designer Awards rusza w poniedziałek, 11 grudnia.

Zapraszamy na rozmowę z projektantką mody Sophie Kulą, która opowiada, dlaczego konkurs Fashion Designer Awards jest jednym z niewielu w Polsce, który pozwolił jej na zaprezentowanie swoich inspirowanych kolorem projektów. Pomysłodawczyni projektu Joanna Sokołowska-Pronobis wyjaśni także, na czym polega tzw. "moda zrównoważona" i na jakie projekty w tym roku czeka jury konkursu.


Joanna Sokołowska-Pronobis, Sophie Kula Joanna Sokołowska-Pronobis, Sophie Kula

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Joanna Sokołowska-Pronobis (inicjatorka i pomysłodawczyni konkursu Fashion Designer Awards), Sophie Kula (projektantka i stylistka)

Data audycji: 9.12.2017

Godzina audycji: 11.15

ac/kk

Czytaj także

Kapelusznik. "Czasem to brudna i ciężka praca"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 15:32
Rzemieślnik, który jest odpowiedzialny za tworzenie kapeluszy od A do Z tradycyjnymi metodami ma sporo do zrobienia - używa ciężkich nożyc i stuletnich maszyn do szycia, które trzeba regularnie oliwić. Kapelusz to dziś oznaka ekstrawagancji, kiedyś codzienne nakrycie głowy. Zawód kapelusznika przetrwał jednak próbę czasu i ma się nie najgorzej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia mody. Jak strój pomaga poznać tajemnice sprzed lat?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 15:10
Dzięki swojej pasji, czyli historii mody, Zuzanna Żubka-Chmielewska odkryła kilka sekretów, m.in. dlaczego na jednym ze zdjęć sprzed lat znalazł się słynny kompozytor i pianista Witold Lutosławski… w sukience.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Leśniak podpowiada Polakom, jak... szyć

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 14:00
- Jestem nie tylko projektantem mody, ale też człowiekiem, który chciałby nauczyć Polaków, jak szyć, żeby upięknić sobie życie - mówi Janek Leśniak. 
rozwiń zwiń