"Belfer 2". Serial, który trzyma w napięciu nawet jego twórców

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:00
Drugi sezon serialu "Belfer" upływa pod hasłem "Mordercza gra zaczęła się". - Praca przy tym serialu była nie odbywała się normalnym torem, bo do samego końca nie dostaliśmy scenariusza dwóch ostatnich odcinków - opowiada Eliza Rycembel, odtwórczyni roli Luizy.
Audio
  • Co wydarzy się w drugim sezonie serialu "Belfer 2"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Eliza Rycembel  za debiut w Obietnicy Anny Kazejak otrzymała Nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu.  W Belfrze 2 portretuje Luizę
Eliza Rycembel za debiut w "Obietnicy" Anny Kazejak otrzymała Nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu. W "Belfrze 2" portretuje LuizęFoto: PAP/Stach Leszczyński
Czytaj także
telewizor telewizja 1200.jpg
Seriale tv. Co nowego u Davida Finchera i Stevena Soderbergha?

Tytułowy belfer, czyli Maciej Stuhr jako Paweł Zawadzki, zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii i szybko staje się jasne, że na terenie szkoły toczy się mordercza gra. - Pierwszy sezon narobił wiele hałasu, drugi też zaskoczy i to na wielu poziomach. Na przykład od strony realizacyjnej przypomina produkcję filmową - mówi Zofia Wichłacz, która w serialu wciela się w postać Karoliny.   

Twórcy scenariusza - Monika Powalisz i Jakub Żulczyk - opowiadają, o tym jak pracuje się nad scenariuszem w... czworokącie i w jaki sposób utrudnili życie swojemu bohaterowi.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 2.11.2017

Godzina emisji: 11.40

kul/ac

Czytaj także

Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:00
22 maja na szklane ekrany powróci kultowy serial "Twin Peaks" Davida Lyncha. Zanim jednak dowiemy się, kto tak naprawdę zabił Laurę Palmer zapraszamy w podróż do Łodzi szlakiem tego reżysera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wataha 2" kultowa produkcja wraca na srebrny ekran

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 12:57
Okazał się nieoczekiwanym hitem. W Polsce serial przyciągnął więcej widzów, niż kasowa "Gra o tron". 15 października premiera drugiego sezonu serialu "Wataha".
rozwiń zwiń