X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nauczyciel - zawód dla ludzi z pasją

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 12:58
Jednym nauka przychodzi z łatwością, inni muszą poświęcać długie godziny na wertowanie stron książek i ćwiczenia pamięci. Dlatego bardzo ważny jest kontakt z nauczycielem, który podpowie co robić, żeby nauka stała się dla nas przyjemnością.
Audio
Marlena Jaśkiewicz, Marcin Karpiński, Beata Kwiatkowska
Marlena Jaśkiewicz, Marcin Karpiński, Beata KwiatkowskaFoto: czwórka

Marcin Karpiński Kandydat na nauczyciela musi posiadać naturalną zdolność porozumiewania się z drugim człowiekiem. Ta zdolność jest później kształtowana na etapie przygotowywania się do zawodu

Czy pasję do tego zawodu trzeba mieć w sobie od zawsze? Marlena Jaśkiewicz przygotowująca się do wykonywania zawodu nauczyciela mówiła, że tak było w jej przypadku. - Pasję do nauczania czułam od zawsze. W swojej pracy będę starała się przekazać ją dzieciom. Mam świadomość, że nie zawsze będą to łatwi słuchacze i że nie każda lekcja będzie równie dobra i pasjonująca, ale będąc w kontakcie z dziećmi, nie starając się narzucić im niczego na siłę wiele można osiągnąć - mówiła studentka Szkoły Edukacji.

Marcin Karpiński przekonywał, że prawdziwą nagrodą dla nauczyciela nie są statuetki i odznaczenia, ale zachęcenie ucznia do wykładanej dziedziny wiedzy - Prawdziwą nagrodą dla jest to, co widzi w słowach i zachowaniu swoich uczniów. Niezależnie od wykładanego przedmiotu. Każdy nauczyciel stara się o swojej dziedzinie wiedzy rozmawiać z uczniami, i w ramach niej rozwijać zainteresowania  i umiejętności - wyjaśniał wykładowca Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Czy jest to praca dla każdego i jakie cechy wyróżniają dobrego pedagoga rozmawialiśmy z Marcinem Karpińskim, wykładowcą Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marleną Jaśkiewicz, studentką przygotowującą się do zawodu nauczyciela. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Marcin Karpiński, wykładowca Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, Marlena Jaśkiewicz, studentka Szkoły Edukacji.

Data audycji: 3.03.2018

Godzina audycji: 11.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szkoła Edukacji. Dla nauczycieli, którzy chcą się uczyć

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 15:56
W Polsce powstała właśnie Szkoła Edukacji, pierwsze i jak na razie jedyne w naszym kraju dzienne i bezpłatne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła bez schematów, lecz z nowatorskimi pomysłami

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 19:00
Jedna z podwarszawskich szkół wygrała międzynarodowy, elitarny konkurs Edumission - zajęła 1. miejsce spośród 20 szkół z różnych zakątków świata. W szkole nie ma dzwonków, ławek i prac domowych.
rozwiń zwiń