Nauczyciel - zawód dla ludzi z pasją

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 12:58
Jednym nauka przychodzi z łatwością, inni muszą poświęcać długie godziny na wertowanie stron książek i ćwiczenia pamięci. Dlatego bardzo ważny jest kontakt z nauczycielem, który podpowie co robić, żeby nauka stała się dla nas przyjemnością.
Audio
Marlena Jaśkiewicz, Marcin Karpiński, Beata Kwiatkowska
Marlena Jaśkiewicz, Marcin Karpiński, Beata KwiatkowskaFoto: czwórka

Marcin Karpiński Kandydat na nauczyciela musi posiadać naturalną zdolność porozumiewania się z drugim człowiekiem. Ta zdolność jest później kształtowana na etapie przygotowywania się do zawodu

Czy pasję do tego zawodu trzeba mieć w sobie od zawsze? Marlena Jaśkiewicz przygotowująca się do wykonywania zawodu nauczyciela mówiła, że tak było w jej przypadku. - Pasję do nauczania czułam od zawsze. W swojej pracy będę starała się przekazać ją dzieciom. Mam świadomość, że nie zawsze będą to łatwi słuchacze i że nie każda lekcja będzie równie dobra i pasjonująca, ale będąc w kontakcie z dziećmi, nie starając się narzucić im niczego na siłę wiele można osiągnąć - mówiła studentka Szkoły Edukacji.

Marcin Karpiński przekonywał, że prawdziwą nagrodą dla nauczyciela nie są statuetki i odznaczenia, ale zachęcenie ucznia do wykładanej dziedziny wiedzy - Prawdziwą nagrodą dla jest to, co widzi w słowach i zachowaniu swoich uczniów. Niezależnie od wykładanego przedmiotu. Każdy nauczyciel stara się o swojej dziedzinie wiedzy rozmawiać z uczniami, i w ramach niej rozwijać zainteresowania  i umiejętności - wyjaśniał wykładowca Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Czy jest to praca dla każdego i jakie cechy wyróżniają dobrego pedagoga rozmawialiśmy z Marcinem Karpińskim, wykładowcą Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marleną Jaśkiewicz, studentką przygotowującą się do zawodu nauczyciela. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Marcin Karpiński, wykładowca Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, Marlena Jaśkiewicz, studentka Szkoły Edukacji.

Data audycji: 3.03.2018

Godzina audycji: 11.15

ac

Czytaj także

Szkoła Edukacji. Dla nauczycieli, którzy chcą się uczyć

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 15:56
W Polsce powstała właśnie Szkoła Edukacji, pierwsze i jak na razie jedyne w naszym kraju dzienne i bezpłatne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkoła bez schematów, lecz z nowatorskimi pomysłami

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 19:00
Jedna z podwarszawskich szkół wygrała międzynarodowy, elitarny konkurs Edumission - zajęła 1. miejsce spośród 20 szkół z różnych zakątków świata. W szkole nie ma dzwonków, ławek i prac domowych.
rozwiń zwiń