Szkoła Edukacji. Dla nauczycieli, którzy chcą się uczyć

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 15:56
W Polsce powstała właśnie Szkoła Edukacji, pierwsze i jak na razie jedyne w naszym kraju dzienne i bezpłatne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki.
Audio
  • Jak działa stołeczna Szkoła Edukacji? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/SprachschuleAktiv

- Początki pracy to ekscytacja i oczekiwanie na wielką życiową przygodę, a nie lęki - wspominała nauczycielka polskiego Magdalena Swat-Pawlicka. A jak przekonywała studentka Szkoły Edukacji, również nauczycielka, moment, gdy wchodzi się do klasy po raz pierwszy to wspaniałe uczucie, na które warto czekać. - Okazało się wówczas, że dzieciaki mnie słuchają, a ja słucham ich. Są bardzo mądre, a to doświadczenie było niesamowicie ważne - mówiła w Czwórce.

Nauka w Szkole Edukacji trwa 10 miesięcy, a jej program powstał we współpracy z Teachers College nowojorskiego Uniwersytetu Columbia i przewiduje m.in. 320 godzin praktyk zawodowych. Placówka powołana została przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Uniwersytet Warszawski i właśnie trwa w niej rekrutacja, a dla studentów przewidziana została pula stypendiów. Jak wygląda przygotowanie do pracy nauczyciela? Na jakie inne stypendia przyszli nauczyciele mogą liczyć? O tym rozmawialiśmy w studiu Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Ewa Kordzińska (studentka Szkoły Edukacji), Magdalena Swat-Pawlicka (nauczycielka języka polskiego)

Data emisji: 22.03.2017

Godzina emisji: 14.05

kd/jsz

Czytaj także

Jesteś licealistą? Zostań uczniem Szkół Zjednoczonego Świata

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 08:30
Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego oferuje uczniom z Polski placówki edukacyjne rozmieszczone na pięciu kontynentach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka języków obcych. Liczy się motywacja

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 13:34
- Dwujęzyczność polega na tym, że jesteśmy w stanie przechodzić bez skrępowania z jednego języka na drugi - wyjaśnia w "Stacji Nauka" Magdalena Bedyńska, dyrektorka powstającej właśnie dwujęzycznej szkoły PWN.   
rozwiń zwiń