X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Archimapy. "Święta na morzu, lądzie i pod choinką"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 13:20
Niezależnie od tego, gdzie będziemy się znajdować, chcemy usiąść do wigilijnego stołu z naszymi bliskimi. A jak to było 40 lat temu? 
Audio
  • Święta w Polsce 40 lat temu (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wyszukana przez Mateusza Gołębiewskiego w radiowych archiwach audycja nosi tytuł "Na morzu, lądzie i pod choinką". Jej prowadzący wspomina, że minęła już handlowa niedziela, a zaczął się czas biegania, sprzątania i przedświątecznej gonitwy. Niektórzy Polacy właśnie wyruszyli w kolejny rejs statkiem Wieliczka. 

- Pływam już 8 lat, z tego tylko raz święta spędzałem w domu - mówi drugi oficer Leszek Greczko. - Na statek bierzemy 3 choinki, jest ryba, kluseczki z makiem, ciasta, jakieś wino, zbieramy się w mesie oficerskiej. Wspólnie jemy by stworzyć jakiś klimat rodzinnej wigilii. Dostajemy depesze świąteczne od rodzin, dzieci, ojców, matek - dodaje. 

A czy 40 lat temu świąteczni kolędnicy już wyruszyli w drogę ze swymi pieśniami? Czy gdańskie pięcioraczki dostały jakieś prezenty? O tym w załączonym materiale sprzed lat. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Materiał przygotował: Mateusz Gołębiewski

Data audycji: 22.12.2018

Godzina audycji: 11.46

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"ArchiMapy". Co działo się w 1985 roku na plaży w Chałupach?  

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 14:37
- Zapewne Państwo się z zdziwią, gdy zapowiem temat dzisiejszej audycji: "Naturyzm i nagość" - mogliśmy usłyszeć w 1985 roku na falach Polskiego Radia w audycji o plaży w Chałupach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Archimapy: Dzień Nauczyciela. Jak obchodzono go przed laty?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 16:28
- Ta praca wykonywana bez zaangażowania, wielkiego poczucia odpowiedzialności czyni z nas rzemieśliników, nie artystów kształtujących osobowość młodego pokolenia - mówiła przed laty prof. Irena Vigoriev, pracująca 39 lat w zawodzie nauczycielka z Zielonej Góry.
rozwiń zwiń