Archimapy. "Święta na morzu, lądzie i pod choinką"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 13:20
Niezależnie od tego, gdzie będziemy się znajdować, chcemy usiąść do wigilijnego stołu z naszymi bliskimi. A jak to było 40 lat temu? 
Audio
  • Święta w Polsce 40 lat temu (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wyszukana przez Mateusza Gołębiewskiego w radiowych archiwach audycja nosi tytuł "Na morzu, lądzie i pod choinką". Jej prowadzący wspomina, że minęła już handlowa niedziela, a zaczął się czas biegania, sprzątania i przedświątecznej gonitwy. Niektórzy Polacy właśnie wyruszyli w kolejny rejs statkiem Wieliczka. 

- Pływam już 8 lat, z tego tylko raz święta spędzałem w domu - mówi drugi oficer Leszek Greczko. - Na statek bierzemy 3 choinki, jest ryba, kluseczki z makiem, ciasta, jakieś wino, zbieramy się w mesie oficerskiej. Wspólnie jemy by stworzyć jakiś klimat rodzinnej wigilii. Dostajemy depesze świąteczne od rodzin, dzieci, ojców, matek - dodaje. 

A czy 40 lat temu świąteczni kolędnicy już wyruszyli w drogę ze swymi pieśniami? Czy gdańskie pięcioraczki dostały jakieś prezenty? O tym w załączonym materiale sprzed lat. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Materiał przygotował: Mateusz Gołębiewski

Data audycji: 22.12.2018

Godzina audycji: 11.46

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"ArchiMapy". Co działo się w 1985 roku na plaży w Chałupach?  

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 14:37
- Zapewne Państwo się z zdziwią, gdy zapowiem temat dzisiejszej audycji: "Naturyzm i nagość" - mogliśmy usłyszeć w 1985 roku na falach Polskiego Radia w audycji o plaży w Chałupach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Archimapy: Dzień Nauczyciela. Jak obchodzono go przed laty?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 16:28
- Ta praca wykonywana bez zaangażowania, wielkiego poczucia odpowiedzialności czyni z nas rzemieśliników, nie artystów kształtujących osobowość młodego pokolenia - mówiła przed laty prof. Irena Vigoriev, pracująca 39 lat w zawodzie nauczycielka z Zielonej Góry.
rozwiń zwiń