"ArchiMapy". Co działo się w 1985 roku na plaży w Chałupach?  

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 14:37
- Zapewne Państwo się z zdziwią, gdy zapowiem temat dzisiejszej audycji: "Naturyzm i nagość" - mogliśmy usłyszeć w 1985 roku na falach Polskiego Radia w audycji o plaży w Chałupach.
Audio
  • Wakacyjny cykl "Archimapy" - plaża w Chałupach w 1985 roku (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Kzenon/Shutterstock

Zakopane Krupowki 1200.jpg
"ArchiMapy". Krupówki - kulturalne serce Polski?

W cyklu "ArchiMapy" przenieśliśmy się do 1985 roku i odwiedziliśmy jedno z najgorętszych miejsc polskiego wybrzeża. jak wyglądał wówczas słynny deptak, na którym dziś można kupić ciupagę, zjeść oscypek i zrobić zdjęcie z niedźwiedziem? To sprawdzaliśmy dzięki audycji "Bez wstydu" sprzed 33 lat autorstwa Andrzeja Zajączkowskiego i Jolanty Kucharskiej oraz programowi "Rozmowy intymne" z października 1985 roku Jolanty Mróz, Aliny Langman i Mikołaja Kozakiewicza. - Nie opalałam się nigdy nago, wstydziłabym się - mówiła jedna z słuchaczek. - Bardzo chętnie znalazłbym się na takiej plaży - mówił słuchacz. - Choć jest tam więcej starszych osób niż młodzieży. Może ludzie wygrzewają korzonki… - zastanawiał się.

Więcej archiwalnych nagrań w materiale, który przygotował Mateusz Gołębiewski.

***

W archiwach Polskiego Radia ukryte są niesamowite historie. Dzięki nagraniom stworzyliśmy dźwiękową mapę popularnych kurortów.  Sprawdzimy, czy nadal funkcjonują. Przeniesiemy się w czasie i zajrzymy do dawnych ośrodków wypoczynkowych i na najpiękniejsze dzikie plaże. Pośpiewamy przy ognisku, odwiedzimy Juratę i Hel, wyruszymy na spacer po bieszczadzkich szlakach. Opowiemy o koloniach, pracy kaowca, starych kinach i miejskich rozrywkach. W każdą sobotę, a audycji "Pasjonauci" po godz. 11.45.

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wakacje po polsku. Czy stać nas na urlop?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 19:55
- Z badań wynika, że Polak do 35. roku życia na tegoroczne wakacje wyda ok. 1700 zł. Powyżej 4000 zł wyda zaledwie 6 proc. Polaków - wyliczali w Czwórce eksperci, Marek Zuber i Marcin Matyja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje w 72 godziny. Co robić w Berlinie?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 12:50
Najlepszy kebab na świecie, odlotowe ciuchy i imprezy, o których długo będziesz pamiętać. To tylko kilka powodów, dla których weekend warto spędzić w stolicy Niemiec.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśnym szlakiem. Jak nie zgubić się na trasie?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 15:24
- Każdemu może się to zdarzyć, dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych informacjach. Na przykład słupki z numerkami, stające przy leśnych ścieżkach to konkretne "adresy" - mówił Marek Elas z WWF Polska. 
rozwiń zwiń