X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dalsze losy bohaterów reportaży

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 14:29
- Książka "Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reportereskie" to nie są na nowo spisane reportaże radiowe. To są nowe reportaże o bohaterach, których kiedyś spotkałyśmy podczas naszej pracy w radiu i robienia reportaży radiowych - mówi Katarzyna Błaszczyk.  
Audio
  • Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk opowiadają o "Opowieściach reporterskich" (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dmitry Veselov

- Wymyśliłyśmy sobie, że fajnie by było wrócić do pewnych bohaterów, i niektóre historie opisać - mówi reportażystka. - Powodem napisania tej książki jest pewna ulotność w radiu, która jest piękna i bardzo ją kochamy , ale niesie ze sobą pewne problemy - dodaje.

Poznaj radiowe reportaże Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej>>>

- Ja się denerwuję, to mnie złości od lat, że ja się tak strasznie napracuję nad reportażem, jestem zakochana w swoim bohaterze, w tej historii, i reportaż jest emitowany w radiu, potem jest na stronie internetowej, a ludzie cały czas pytają, gdzie można tego posłuchać - opowiada Hanna Bogoryja-Zakrzewska. 

Reportażystki wspominają tematy, które dzięki ich pracy pojawiły się w mediach pierwszy raz. W swej książce postanowiły wrócić do przeszłości, odnaleźć dawnych bohaterów, pokazać ich losy dziś. W "Pasjonautach" zdradzają obawy jakie im towarzyszyły, opisują trud w odnalezieniu niektórych z nich. 

Posłuchaj radiowych reportaży Katarzyny Błaszczyk>>>

W niektórych przypadkach między reportażem radiowym, a opowieścią spisaną w książce minęło 10 lat. Jak zmieniły się życia bohaterów? Jak pracuje się z mikrofonem, a jak z piórem w ręku? O tym w nagraniu audycji "Pasjonauci". 

Premiera książki "Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reportereskie" już 5 czerwca. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk (reportażystki, autorki bloga "Torba reportera")

Data audycji: 18.05.2019

Godzina audycji: 11.14

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomysł na nudę? "Bezzębne warzywa" i "Tasiemiec"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 12:20
- Wiem, że dla niektórych, tak "na sucho", to gry brzmią mało ciekawie. Ale wystarczy spróbawać, żeby przekonać się, że to eksytująca rozrywka, która pozwala być ze sobą razem, a nie obok - przekonuje Joanna Glogaza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

With love and peace welcome to Syria. Pamiętnik z podróży

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 13:00
Za cel swojej podróży wybrali kraj, który od ośmiu lat nieustannie okupuje czołówki gazet na całym świecie. - W świat ciągnie nas ciekawość, a do Syrii pojechaliśmy, żeby na własne oczy, zobaczyć jak tam jest - opowiadają Jakub Przeorek i Piotr Śliwiński.
rozwiń zwiń