Kto Ty jesteś? Na odpowiedź masz 90 sekund

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 13:27
- Konkurs "Kto Ty jesteś" odbywa się w ramach mini festiwalu "Jesteśmy w domu" - mówi Dorota Serwa z Filharmonii w Szczecinie. - Cały czas oscylujemy wokół pytań: "Gdzie jesteśmy?", "Kim jesteśmy?", "Dlaczego się tu znaleźliśmy?". 
Audio
  • Czwórkowi goście opowiadają o szczegółach konkursu "Kto Ty jesteś" (Pasjonauci/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Muzyka to motyw przewodni wspomnianej imprezy, ale inne formy wypowiedzi artystycznej mają też dla siebie przestrzeń. - Tytuł naszego konkursu "Kim Ty jesteś" to pytanie, które od dzieciństwa pobrzmiewa nam w uszach, a potem przez całe życie powraca - wyjaśnia gość Beaty Kwiatkowskiej. - To pytanie można też potraktować metaforycznie - dodaje. 

- Czas 90 sekund, bo tyle każdy uczestnik dostaje na swój film, dopasowany jest do specyfiki naszych dzisiejszych czasów - wyjaśnia Maciej Cybulski. - Wydawało nam się też, że w odpowiedni sposób zmusi do kreatywności i nietypowego podejścia, zwłaszcza w kontekście tak niełatwego pytania - uzupełnia. 

To pytanie: Kto Ty jesteś? można rozpatrywać w różnych kontekstach: społecznym, historycznym, kulturowym i każdym innym Dorota Serwa

Na uczestników konkursu czekają nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych. Przewidywane są nagroda jurorska i nagroda publiczności, która filmy zobaczy na serwisie YouTube. 

- Konkursowe pytanie zadajemy też w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wątek patriotyczny może pojawić się w tych filmach, ale wcale nie musi - wyjaśnia Maciej Cybulski. 

Czytaj także:
drach mat pras 1200.jpg
Śląska mowa - "idzie powiedzieć dialekt, ale gwara nas nerwuje"

A kto zasiądzie w składzie kapituły konkursu? Jak na pytanie "Kto Ty jesteś?" odpowiadają dziś Czwórkowi goście? Kiedy poznamy laureatów?

Konkurs organizowany jest pod patronatem Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Dorota Serwa i Maciej Cybulski (Filharmonia w Szczecinie)

Data audycji: 3.11.2018

Godzina audycji: 11.17

pj/kd

Czytaj także

Seweryn Kubicki: metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 17:30
Seweryn Kubicki jest piechurem. Chodzi wszędzie tam, gdzie go nogi poniosą. Ostatnio często niosą go do puszczy. - Ciągnie mnie do natury. Nie lubię dużych miast. Gubię się w nich. Metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Śląska mowa - "idzie powiedzieć dialekt, ale gwara nas nerwuje"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 13:06
- Dyskutować możemy czy śląska mowa to język czy dialekt - mówi Grzegorz Kulik, miłośnik śląskiej mowy. - Gwara to na pewno nie jest. Gwara ma zabarwienie pejoratywne - dodaje. 
rozwiń zwiń