X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto Ty jesteś? Na odpowiedź masz 90 sekund

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 13:27
- Konkurs "Kto Ty jesteś" odbywa się w ramach mini festiwalu "Jesteśmy w domu" - mówi Dorota Serwa z Filharmonii w Szczecinie. - Cały czas oscylujemy wokół pytań: "Gdzie jesteśmy?", "Kim jesteśmy?", "Dlaczego się tu znaleźliśmy?". 
Audio
  • Czwórkowi goście opowiadają o szczegółach konkursu "Kto Ty jesteś" (Pasjonauci/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Muzyka to motyw przewodni wspomnianej imprezy, ale inne formy wypowiedzi artystycznej mają też dla siebie przestrzeń. - Tytuł naszego konkursu "Kim Ty jesteś" to pytanie, które od dzieciństwa pobrzmiewa nam w uszach, a potem przez całe życie powraca - wyjaśnia gość Beaty Kwiatkowskiej. - To pytanie można też potraktować metaforycznie - dodaje. 

- Czas 90 sekund, bo tyle każdy uczestnik dostaje na swój film, dopasowany jest do specyfiki naszych dzisiejszych czasów - wyjaśnia Maciej Cybulski. - Wydawało nam się też, że w odpowiedni sposób zmusi do kreatywności i nietypowego podejścia, zwłaszcza w kontekście tak niełatwego pytania - uzupełnia. 

To pytanie: Kto Ty jesteś? można rozpatrywać w różnych kontekstach: społecznym, historycznym, kulturowym i każdym innym Dorota Serwa

Na uczestników konkursu czekają nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych. Przewidywane są nagroda jurorska i nagroda publiczności, która filmy zobaczy na serwisie YouTube. 

- Konkursowe pytanie zadajemy też w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wątek patriotyczny może pojawić się w tych filmach, ale wcale nie musi - wyjaśnia Maciej Cybulski. 

Czytaj także:
drach mat pras 1200.jpg
Śląska mowa - "idzie powiedzieć dialekt, ale gwara nas nerwuje"

A kto zasiądzie w składzie kapituły konkursu? Jak na pytanie "Kto Ty jesteś?" odpowiadają dziś Czwórkowi goście? Kiedy poznamy laureatów?

Konkurs organizowany jest pod patronatem Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Dorota Serwa i Maciej Cybulski (Filharmonia w Szczecinie)

Data audycji: 3.11.2018

Godzina audycji: 11.17

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seweryn Kubicki: metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 17:30
Seweryn Kubicki jest piechurem. Chodzi wszędzie tam, gdzie go nogi poniosą. Ostatnio często niosą go do puszczy. - Ciągnie mnie do natury. Nie lubię dużych miast. Gubię się w nich. Metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląska mowa - "idzie powiedzieć dialekt, ale gwara nas nerwuje"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 13:06
- Dyskutować możemy czy śląska mowa to język czy dialekt - mówi Grzegorz Kulik, miłośnik śląskiej mowy. - Gwara to na pewno nie jest. Gwara ma zabarwienie pejoratywne - dodaje. 
rozwiń zwiń