X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antek Rokicki - młody reportażysta z notesem z pomysłami

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 14:00
"Prawdziwy reportaż radiowy jest nieprzekładalny na słowo spisane"- powiedział Jacek Stwora. Ewelina Karpacz-Oboładze dodaje, że czasem ta sztuka jest bardzo trudna. 
Audio
  • Ewelina Karpacz- Oboładze i Antoni Rokicki opowiadają o sztuce reportażu radiowego (Pasjonauci/Czwórka)
Antoni Rokicki i prezes Polskiego Radia  Andrzej Rogoyski
Antoni Rokicki i prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziś Jacek Stwora, mistrz reportażu jest patronem konkursu dla młodych reporterów. We wtorek, 15 października, Galą Reportażystów zakończył się 25. Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory. Jego laureatem został Antoni Rokicki. 

- Zgłosiłem do tegorocznej edycji konkursu reportaż misja, który powstał rok temu, a opowiada o historii rodziny, w której doszło do samobójstwa. To temat trudny, każda rozmowa była wyzwaniem - przyznaje laureat w Czwórce i zdradza, że plany na kolejne materiały zapisuje w notesie, który nosi w plecaku. Wśród tych zapisków pojawiają się tematy związane z daleką podróżą na Syberię, ale i takie łatwiej dostępne o youtuberach czy zjawisku patostreamingu. 

melchiory wojciech kusiński 1200.jpg
Melchiory 2019. Twórcy najlepszych reportaży nagrodzeni

Ewelina Karpacz-Oboładze, dziś ceniona radiowa reportażystka, też kiedyś odebrała nagrodę im. Jacka Stwory. Goście Beaty Kwiatkowskiej opowiadają o swoich początkach na drodze z reportażem, o ludziach, których spotkali, o mistrzu reportażu, Eugeniuszu Rudniku, o muzyce i wyzwaniach tej pracy. O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Antoni Rokicki (laureat Stypendium im. Jacka Stwory dla młodych twórców) oraz Ewelina Karpacz-Oboładze (ze Studia Reportażu i Dokumentu)

Data emisji: 19.10.2019

Godzina emisji: 11.08

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Melchiory 2019. Twórcy najlepszych reportaży nagrodzeni

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 12:10
Podczas XV Gali Reportażystów Polskich "Melchiory 2019" poznaliśmy nazwiska autorów najlepszych reportaży. Są w śród nich doświadczeni dziennikarze, ale też młodzi ambitni twórcy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Melchiory 2019. Na temat reportażu często trafia się przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 14:29
Ewelina Kosałka-Passia, Jakub Tarka, Dominik Gil, Antoni Rokicki odebrali nagrody podczas XV Gali Reportażystów "Melchiory 2019". 
rozwiń zwiń