Emi Buchwald i vintage-serniorki, czyli nieoczywisty urok dojrzałości

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 13:50
Emi Buchwald to reżyserka filmowa, która w internecie pokazuje inny modowy świat. - Na profilu Dobre stylówki starszych pań opowiadam o modzie dojrzałych kobiet, która też jest niesamowicie ciekawa i na dodatek bardzo odważna - mówi. 
Audio
  • Emi Buchwald o stylówkach starszych pań i ich wpływie na wyobraźnię artystki (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Lipik Stock Media/Shutterstock

Emi Buchwal jest absolwentką łódzkiej filmówki i reżyserką krótkich metraży, które okazały się dużym sukcesem i przyniosły jej liczne wyróżnienia i nagrody. Od trzech lat prowadzi także profil na Instagramie, na którym udostępnia zdjęcia nietuzinkowych stylizacji seniorek z całego świata. - Moda starszych ludzi nie uległa globalizacji. Kiedy wyjeżdżam do różnych krajów świata i obserwuję ich styl, to wiem, że nie pomylę Warszawianki z mieszkanką Mexico City. Te kobiety są odzwierciedleniem swojej kultury, klimatu i tradycji - wyjaśnia gość Czwórki. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Styl przy izbie kołczingu #dobrestylówkistarszychpańnamieście #grandma #style #tęcza #warsaw #muminki #coaching

Post udostępniony przez @ michal_lit

Buchwald przyznaje także, że to zachwyca ją w stylu seniorek jest niezamierzona realizacja najnowszych trendów. - Ubierają się w rzeczy, które kupiły dawno temu, więc są na wskroś vinatge i to w najlepszym stylu - przekonuje rozmówczyni Beaty Kwiatkowskiej. - Ubierają się w te rzeczy w zupełnie naturalny sposób. Uwielbiam to, że na wyjście do sklepu są w stanie włożyć futro i gigantyczne klipsy - dodaje.

W jaki sposób stylowe seniorki rozwijają reżyserką wyobraźnię artystki? Czego możemy się od nich nauczyć? Jakie będzie następny - filmowy krok Emi Buchwald? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Emi Buchwald (reżyserka, pasjonatka mody)

Data emisji: 2.11.2019

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Biblioteka Ossus - encyklopedia "Gwiezdnych Wojen" na YouTube

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 12:20
"Dawno temu, w odległej galaktyce..." - fani "Gwiezdnych wojen" znają ten fragment na pamięć. Ale czy wiecie jak walczyć mieczem świetlnym albo jak bogaty był Lord Vader? Odpowiedzi na te pytania przynosi "Biblioteka Ossus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Taki Pooost" - pozorne światy mediów społecznościowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 14:00
Marta Kondej "Praktyczna Pani" i Tomasz Chrapusta wypuścili do sieci teledysk "Taki Pooost". To autorski tekst Marty i media społecznościowe w latach 90. okiem Tomasza Chrapusty. 
rozwiń zwiń