Natalia Moskal składa hołd Sophii Loren. "Ta płyta to ukłon w stonę włoskiego kina"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 15:22
- Moje pasje są równorzędne i przeplatają się. Kiedy wychodzi nowa książka w moim tłumaczeniu, skupiam się na niej. Kiedy premierę ma płyta - jest dla mne najważniejsza - opowiada Natalia Moskal.
Natalia Moskal
Natalia MoskalFoto: Adam Romanowski

Z włoskiej perspektywy codzienność wygląda nieco inaczej. Jako artystce dało mi to do myślenia. Żeby zacząć doceniać detale Natlia Moskal

Natalia Moskal to młoda i bardzo utalentowana wokalistka, ale także tłumaczka, miłośniczka podróży, fanka dobrego filmu i wielbicielka Włoch. - Dla Włochów praca jest jedynie przerywnikiem od życia i przyznam się, że takie podejście od razu mnie urzekło. Do tego śpiewność języka, żywiołowość i umiejętność cieszenia się codziennością - opowiada artystka. - Dopiero kiedy zamieszkałam w Mediolanie, zrozumiałam co to znaczy delektować się filiżanką kawy i na czym tak naprawdę polega celebracja kolacji.

Posłuchaj
14:48 [CZWORKA]Pasjonauci 28 listopad 2020 moskal.mp3 Natalia Moskal o włoskim etapie życia artystycznego i prywatnego (Pasjonauci/Czwórka)

Właśnie ukazała się najnowsza płyta Natalii Moskal - "There is a star" - która zawiera 14 piosenek znanych m.in. z włoskiego, powojennego kina z wykonań Sophii Loren. - To moja ulubiona aktorka - przyznaje rozmówczyni Beaty Kwiatkowskiej. - Zagrała w ponad 100 filmach, które teraz sukcesywnie nadrabiam. 

Natalia Moskal / Natalia Moskal, "Mambo Italiano"

Jako wokalistka skaczę z płatka na płatek jeśli chodzi o style muzyczne. Było już electro, poezja śpiewana, teraz czas na orkiestrę Natalia Moskal

Pomysł, żeby stworzyć muzyczny hołd dla włoskiego kina narodził się oczywiście w Mediolanie, ale do współpracy nad krążkiem Natalia Moskal zaprosiła cenionego polskiego aranżera Jana Stokłosę. - Pracowaliśmy zdalnie za pośrednictwem internetu lub telefonu. Trwało to trzy miesiące do czerwca, kiedy skończył się lockdown i można było wejść z orkiestrą do studia - wspomina rozmówczyni Beaty Kwiatkowskiej. - Nagraliśmy piosenki utrzymane w stylu dyskotekowym, bo przyznam się, że moja miłość do elektro-popu troszeczkę przygasła.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Gość: Natalia Moskal (wokalistka, tłumaczka, miłośniczka Włoch) 

Data emisji: 28.11.2020

Godzina emisji: 11.15

ku

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anthony Bourdain. "Pokazał kuchnię od kuchni"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 15:20
Był wszędzie, kosztował wszystkiego, odszedł tragicznie w 2018 roku. Kiedy świat dowiedział się o śmierci Anthony'ego Bourdaina, mistrzowie kuchni z całego świata pożegnali go słowami: Tony, coś Ty najlepszego nam zrobił?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fania Lewando w Wilnie po jarsku gotowała

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 13:54
Fania Lewando przed wojną prowadziła w Wilnie popularną restaurację serwującą wegetariańskie specjały kuchni Żydów aszkenazyjskich. Fania kierowała się w życiu jedną zasadą - jej menu wegetariańskie zainspirowane było chęcią czynienia świata lepszym. 
rozwiń zwiń