Młodzi społecznie zaangażowani

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 15:43
Powszechna opinia o młodych ludziach jest taka, że mogliby przeżyć zamknięci w domu sam na sam z Netfliksem i grami komputerowymi. Tymczasem młodzież chętnie angażuje się w projekty społeczne, a  pomaga im w tym projekt zwolnienizteorii.pl  
Audio
  • Młodzież społecznie zaangażowana. Rozmawiamy o projekcie zwolnienizteorii.pl (Pasjonauci/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/as-artmedia
psycholog psychologia psychoterapia 1200.jpg
Kolory w psychologii. "Dzięki nim kontrolujemy swoje życie"

Na platformie blisko 9 tysięcy licealistów i studentów zaangażowanych jest w realizację blisko 2,5 tysiąca projektów społecznych. Łączy ich pasja, talent, kreatywność i zaangażowanie. Zrealizowane projekty dotyczą między innymi kampanii edukacyjnej w mediach społecznościowych związanych z oszczędzaniem, cyklicznych spotkań o kulturach z całego świata, warsztatów z programowania dla dzieci, spotkań online z psychologami, aplikacji z miejscami do aktywności fizycznej, a także zbiórki pieniędzy dla dzieci z autyzmem. Pomysłów i projektów jest wiele. 

Posłuchaj

13:46 _PR4_pasjonauci_all_AAC 2020_12_19-11-10-12 .mp3 Młodzież społecznie zaangażowana. Rozmawiamy o projekcie zwolnienizteorii.pl (Pasjonauci/Czwórka)

Młodzi ludzie, którzy chcą brać udział w tym projekcie, zakładają zespół, zastanawiają się jaki problem społeczny chcą rozwiązać, a następnie wspólnie dobierają narzędzia do jego realizacji. Wszystkie działania członkowie zespołu zapisują na platformie zwolnienizteorii.pl, aby pod koniec roku szkolnego wziąć udział w wyścigu o "Złotego Wilka".


W ubiegłym roku Tomek i 9 innych uczestników Zwolnionych wzięło udział w programie stażowym w Kancelarii Prezesa Rady...

Opublikowany przez Zwolnieni z Teorii Środa, 2 grudnia 2020

- Mój projekt, to już nie jest teraz projekt, ale prężnie działająca fundacja. A zaczęło się tak, że spotkały się cztery nastolatki przed maturą i zauważyły, że u nas w Polsce istnieje problem ubóstwa menstruacyjnego - mówi Magda Demczak. - Nie było o tym żadnych informacji, a internet o tym milczał i zrozumiałyśmy, że to jest czas żeby pokazać to zjawisko. I tak od małego projektu doszłyśmy do fundacji, z wolontariuszami, z członkami zespołu. Tak też stworzył się mój pomysł na życie i źródło zainteresowań.

Posłuchaj także:

Udział w programie też otworzył Magdzie drogę do podjęcia decyzji o studiach za granicą. - Gdybym nie robiła projektu i gdybym społecznie nie działała, to nigdy bym nawet nie aplikowała na studia za granicą - opowiada w audycji. - Ważne jest nie tylko uczyć się i wykonywać zadania, ale też przede wszystkim rozwijać się, rozwijać umiejętności miękkie i być otwartym na nowe doświadczenia. Dzięki nim człowiek może spotkać na swojej drodze wspaniałe rzeczy, wspaniałych ludzi, a wszystko właśnie dzięki takim społecznym działaniom - przekonuje.


***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Gość: Magda Demczak (studentka I roku Univeristy of Liverpool), Michał Składanek (uczeń II klasy Technikum)

Data emisji: 19.12.2020

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

W górę serca. Licealistki pomagają małym pacjentom

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:10
Jak zmniejszyć lęk przed pobytem w szpitalu oraz rozstaniem z rodzicami? Odpowiedź na to pytanie znalazło 10 licealistek z XVII L.O. im A. Frycza Modrzewskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: małymi wyborami ratujemy świat

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 18:00
Martwią się o stan powietrza i o poziom wód. Nie używają foliówej i nie kupują napojów z plastikowymi słomkami. Młodzi ludzie wiedzą, że jeśli nic nie zrobią, niedługo nie będzie czym oddychać.
rozwiń zwiń