Karolina Koszewska: boks pozwala się uwolnić od negatywnych emocji

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 18:34
- Boks jest sposobem, żeby się wyładować. Dzięki niemu mogę wyrzucić z siebie wszystkie negatywne emocje - mówiła Karolina Koszewska bokserka, aktualna mistrzyni Polski w boksie olimpijskim.
Audio
  • Dziewczyny podnoszą rękawice. Karolina Koszewska o kobietach w boksie (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/SG SHOT

Jak wygląda dzień sportsmenki, która zajmuje się boksem? - Treningi muszę łączyć z pracą zawodową, byciem żoną i matką. W międzyczasie prowadzę dom - wylicza i dodaje, że to, co robi, jest jej pasją, a swoje obowiązki dzieli tak, by na wszystko znaleźć czas. 

W audycji razem z gościem Czwórki zajrzeliśmy na salę treningową, staraliśmy się dowiedzieć, czym ten sport różni się od innych sztuk walki i jak należy się do niego przygotowywać. Zapytaliśmy zawodniczkę, jak wyglądała ścieżka jej sportowej kariery i sprawdziliśmy też czy da się połączyć z innymi pasjami. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Karolina Koszewska (bokserka, aktualna mistrzyni Polski w boksie olimpijskim)

Data audycji: 25.08.2018

Godzina audycji: 11.11

ac

Czytaj także

Agnieszka Rylik: boks to bardzo ludzki sport

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 13:00
- Nie każdy mężczyzna i nie każda kobieta się do tego nadaje. Tu trzeba mieć odpowiednie umiejętności, odpowiednią konstrukcję psychiczną, no i absolutną pewność siebie - mówi Agnieszka Rylik, z którą Aleksandra Jasińska i Karina Terzoni rozmawiają o jej książce "Nokaut. Historia bokserki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Otwarte serca, zaciśnięte pięści". Sport w walce z depresją

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 17:10
Sylwia Zaczkiewicz od ponad 15 lat trenuje karate shotokan. Kurs instruktorski robiła u współtwórcy GROM-u, brała udział w szkoleniach antyterrorystycznych. Teraz prowadzi klub sportowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drukowane buty, oddychacz, cyber-teatr. Innowacje technologiczne w kobiecym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:19
Stworzyły 36 prototypów, mają zaskakujące pomysły, biorą sprawy w swoje ręce. Mowa o Maker Woman, czyli uczestniczkach projektu dla młodych wynalazczyń. 
rozwiń zwiń