Jak oszczędzać wodę? Najlepiej jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 15:20
Wydaje się, że na Ziemi jest mnóstwo wody, a każdy kto uczył się biologii pamięta zapewne, że krąży ona w obiegu zamkniętym i nigdy nie powinna się wyczerpać.
Audio
  • Czy wody w Polsce jest za mało? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/greenaperture

Instagram telefon 1200.jpg
Jak zrobić ciekawe "stories"?

Czysta, słodka woda, nie jest wszędzie na świecie równie łatwo dostępna, jak mogłoby nam się wydawać, kiedy odkręcamy kran. Jak z niej mądrze korzystać, żeby za szybko się nie skończyła?

- Brak wody ma potwierdzenie w rzeczywistości. W ciągu ostatnich kilkunastu tygodni w wielu miejscach w Polsce brakowało wody. Nie potrafimy odpowiednio zarządzać zapasami i nadmiernie z niej korzystamy - zwracał uwagę Sławomir Brzózek, prezes fundacji "Nasza Ziemia".

- Jeden z odcinków rzeki Noteć po prostu zniknął. Statki wycieczkowe, które do tej pory kursowały po rzece, dziś mogą na niej utknąć. Wody brakuje - dodawał. Dlaczego tak się dzieje? - Znany model opisujący obieg wody w przyrodzie powinien być uzupełniony o jeden szczegół. Jaki? Problem opisywał gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym mówiliśmy także jak w rozsądny sposób gospodarować zasobami wodnymi.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Sławek Brzózek (prezes fundacji "Nasza Ziemia")

Data emisji: 5.07.2019

Godzina emisji: 14.08

ac/kd

Czytaj także

Smart shopping. Zdrowe zakupy bez czytania etykiet

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 16:50
- Najlepiej jest kupować żywność niskoprzetworzoną. Zwykłe płatki owsiane raczej nie zaskoczą nas zawartością. Po prostu są płatkami. Ale już jogurt z płatkami może mieć bardzo niezdrowy skład - wyjaśnia Anna Makowska, autorka książki "Smart shopping. Kupuj świadomie! Żyj zdrowiej!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Temat rzeka. Skąd bierze się woda, którą pijemy?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:01
Na świecie woda słodka stanowi zaledwie 2,5 proc. zasobów wodnych Ziemi, z czego tylko 1 proc. nadaje się do picia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile plastiku zjadasz tygodniowo?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 13:36
Od pewnego czasu ograniczamy zużycie plastiku. Jednak wciąż przed nami dużo pracy.  Nie dość, że plastik nas otacza, to dodatkowo zjadamy go i oddychamy nim. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak pozbyć się plastiku z imprez sportowych i festiwali?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 14:03
Festiwale i maratończycy chcą być zero waste. Tymczasem na większości masowych wydarzeń - muzycznych i sportowych produkowanych są tony plastikowych odpadów. Jak temu zaradzić?
rozwiń zwiń