Dalsze losy bohaterów reportaży

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 14:29
- Książka "Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reportereskie" to nie są na nowo spisane reportaże radiowe. To są nowe reportaże o bohaterach, których kiedyś spotkałyśmy podczas naszej pracy w radiu i robienia reportaży radiowych - mówi Katarzyna Błaszczyk.  
Audio
  • Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk opowiadają o "Opowieściach reporterskich" (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dmitry Veselov

- Wymyśliłyśmy sobie, że fajnie by było wrócić do pewnych bohaterów, i niektóre historie opisać - mówi reportażystka. - Powodem napisania tej książki jest pewna ulotność w radiu, która jest piękna i bardzo ją kochamy , ale niesie ze sobą pewne problemy - dodaje.

Poznaj radiowe reportaże Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej>>>

- Ja się denerwuję, to mnie złości od lat, że ja się tak strasznie napracuję nad reportażem, jestem zakochana w swoim bohaterze, w tej historii, i reportaż jest emitowany w radiu, potem jest na stronie internetowej, a ludzie cały czas pytają, gdzie można tego posłuchać - opowiada Hanna Bogoryja-Zakrzewska. 

Reportażystki wspominają tematy, które dzięki ich pracy pojawiły się w mediach pierwszy raz. W swej książce postanowiły wrócić do przeszłości, odnaleźć dawnych bohaterów, pokazać ich losy dziś. W "Pasjonautach" zdradzają obawy jakie im towarzyszyły, opisują trud w odnalezieniu niektórych z nich. 

Posłuchaj radiowych reportaży Katarzyny Błaszczyk>>>

W niektórych przypadkach między reportażem radiowym, a opowieścią spisaną w książce minęło 10 lat. Jak zmieniły się życia bohaterów? Jak pracuje się z mikrofonem, a jak z piórem w ręku? O tym w nagraniu audycji "Pasjonauci". 

Premiera książki "Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reportereskie" już 5 czerwca. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk (reportażystki, autorki bloga "Torba reportera")

Data audycji: 18.05.2019

Godzina audycji: 11.14

pj/ac

Czytaj także

Pomysł na nudę? "Bezzębne warzywa" i "Tasiemiec"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 12:20
- Wiem, że dla niektórych, tak "na sucho", to gry brzmią mało ciekawie. Ale wystarczy spróbawać, żeby przekonać się, że to eksytująca rozrywka, która pozwala być ze sobą razem, a nie obok - przekonuje Joanna Glogaza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

With love and peace welcome to Syria. Pamiętnik z podróży

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 13:00
Za cel swojej podróży wybrali kraj, który od ośmiu lat nieustannie okupuje czołówki gazet na całym świecie. - W świat ciągnie nas ciekawość, a do Syrii pojechaliśmy, żeby na własne oczy, zobaczyć jak tam jest - opowiadają Jakub Przeorek i Piotr Śliwiński.
rozwiń zwiń