X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przez uczelnie idź swoją ścieżką

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 14:09
- Wśród polskich studentów pojawia się chęć, a nawet tendencja, ułożenia sobie dobrej ścieżki studiowania, często łączącego studia w kraju i za granicą - część tu, część tam - mówi dr hab Ewa Chmielecka.
Audio
  • Dr hab. Ewa Chmielecka, profesor nadzwyczajny SGH, badaczka Instytutu Badań Edukacyjnych, opowiada o rozwoju polskich uczelni (Instytut Zatrudnienia/Czwórka)
Dziś studenci nie tylko planują swoje przyszłe kariery, ale bacznie patrzą na swoją ścieżkę studiów
Dziś studenci nie tylko planują swoje przyszłe kariery, ale bacznie patrzą na swoją ścieżkę studiówFoto: Glow Images/East News

- Dziś to studenci wybierają miejsca i tematy do studiowania - mówi ekspertka w Czwórce. Podkreśla wielość programów pomocowych i zauważa lepsze rozpoznanie przez młodych ludzi i uczelnie rynku studiowania łączącego. - Widzę bardzo realne podejście studentów do tych kwestii.

Statystyki Eurobarometru "Młodzi Europejczycy w 2016 roku" wyraźnie pokazują, że młodych ludzi coraz mniej interesuje studiowanie, czy praca poza granicami własnego kraju. Tylko co 3 z badanych chce wyjechać na studia lub do pracy do innego kraju. Odsetek jest jeszcze niższy, jeśli spojrzymy na Polaków- tylko 27 proc. osób między 16 a 30 rokiem życia deklaruje chęć wyjazdu. Pięć lat wcześniej zdecydowanych było aż 58 pros. młodych z Polski. Powodem takich zmian może być fakt uznawalności dyplomów polskich uczelni przez pracodawców z zagranicy.

- To uznanie dyplomów jeszcze nie jest automatyczne, ale już trwają prace, by takie się stało, oczywiście pod pewnymi warunkami - podkreśla profesor.

Kasia Węsierska zapytała swego gościa czy mamy się czego wstydzić na uczelnianym rynku międzynarodowym, co powinniśmy zmienić i jak wprowadzamy zalecenia procesu bolońskiego.

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: dr hab. Ewa Chmielecka (profesor nadzwyczajny SGH, badaczka Instytutu Badań Edukacyjnych)

Data emisji: 9.06.2016

Godzina emisji: 12.00

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 18:30
Młodzi ludzie często narzekają, że nie mogą znaleźć pracy w zawodzie. Mamy jednak dobrą wiadomość - znalezienie posady jest możliwe, trzeba się tylko postarać!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto studiować towaroznawstwo?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 09:23
- Towaroznawca to ogniwo łączące producenta i konsumenta. Zajmujemy się produktem od jego powstania aż do utylizacji - mówił w Czwórce Bartłomiej Gładkiewicz, pierwszy absolwent Towaroznawstwa na Politechnice Łódzkiej.
rozwiń zwiń