Dlaczego warto studiować towaroznawstwo?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 09:23
- Towaroznawca to ogniwo łączące producenta i konsumenta. Zajmujemy się produktem od jego powstania aż do utylizacji - mówił w Czwórce Bartłomiej Gładkiewicz, pierwszy absolwent Towaroznawstwa na Politechnice Łódzkiej.
Audio
  • Towaroznawstwo - warto je studiować? (Instytut Zatrudnienia/Czwórka)
Niecodzienne przedmioty, niezwykłe doświadczenia, sporo chemii, ale też ekonomia i marketing - tego uczą się studenci Towaroznawstwa
Niecodzienne przedmioty, niezwykłe doświadczenia, sporo chemii, ale też ekonomia i marketing - tego uczą się studenci TowaroznawstwaFoto: Glow Images/East News

Towaroznawstwo zajmuje się głównie oceną jakości produktów, w tym również oceną bezpieczeństwa ich użytkowania - tłumaczył Gładkiewicz i dodał, że po ukończeniu Towaroznawstwa, również na Politechnice Łódzkiej studiuje Inżynierię Materiałową. - Wciąż zajmuję się innowacyjnością materiałów tekstylnych, ale na tych studiach można skupić się także m.in. na produktach żywnościowych czy chemicznych - opowiadał w Czwórce.

Jak przekonuje ekspert, towaroznawstwo jest kierunkiem interdyscyplinarnym. Jak wyglądają te studia w praktyce i czy po skończeniu tego kierunku trudno na zakupach znaleźć dobre produkty i materiały? Na te pytania odpowiadał Bartek Gładkiewicz. Tłumaczył także, jaka jest przyszłość absolwetów towaroznastwa i na jakie zarobki mogą liczyć.

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: dr Małgorzata Koszewska (wykładowca, kierunek Towaroznawstwo na Politechnice Łódzkiej), Bartłomiej Gładkiewicz (student, absolwent kierunku Towaroznawstwo na Politechnice Łódzkiej)

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 12.00

kd/kul


Czytaj także

Studia XXI wieku - mają nas rozwijać, a nie tylko uczyć

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:49
- Absolwenci kierunków informatycznych są dziś wręcz rozchwytywani przez pracodawców - przekonuje menadżer Michał Kapinos.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Szwecji. Sprawdź, jak się tam dostać!

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 09:00
Weronika Bryńska, studentka SGGW, praktyki zawodowe odbyła w jednej ze szwedzkich firm w Sztokholmie. Jak tego dokonała?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie uczelnie na świecie. Dlaczego jesteśmy "w ogonie"?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 16:20
W światowych rankingach najlepszych uniwersytetów próżno szukać polskich uczelni na czołowych lokatach. - Tarczą akademickości chroni się wykładowców, a nie twórczych studentów - mówi Piotr Müller z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
rozwiń zwiń