Gniewino - wieś inna niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 13:20
Czasem warto zejść z głównej trasy zwiedzania i zajrzeć w mniejsze, ale ciekawe zakątki naszego kraju. Tak zrobili Hiszpanie podczas Euro 2012 i Gniewino ich nie rozczarowało.
Audio
  • Mikołaj Orzeł, sekretarz gminy Gniewino opowiada o atrakcjach tej niewielkiej miejscowości (Hotspot/Czwórka)
Gniewino - to tu mieszkali Hiszpanie podczas Euro 2012
Gniewino - to tu mieszkali Hiszpanie podczas Euro 2012Foto: © Marek i Ewa Wojciechowscy / Trips over Poland / CC-BY-SA-3.0, 2.5, 2.0, 1.0 & GDFL

Gniewino to niewielka miejscowość położona w powiecie wejherowskim, w województwie pomorskim. Ten region kojarzymy głównie z jeziorem Żarnowieckim i elektrowni wodnej Żarnowiec. Tymczasem Gniewino ma wiele do zaoferowania. Jest tu kompleks Kaszubskie Oko z wieżą widokową, jest pole do minigolfa, statek wycieczkowy, skansen, pływalnia.

- Kaszubskie Oko to obiekt unikatowy, wieża widokowa ma 44 metry, dzięki temu platforma widokowa mieści się 150 metrów nad poziomem morza - mówi Mikołaj Orzeł, sekretarz gminy Gniewino. - Cały kompleks nawiązuje do tradycji tego rejonu. 

Nie bez znaczenia są tu tez walory przyrodnicze Kaszub i inwestycje gminy w sport. Mikołaj Orzeł zdradza, jak udało im się być domem dla hiszpańskiej drużyny piłkarskiej w 2012 roku.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Data emisji: 21.05.2016

Godzina emisji: 13.00

pj

Czytaj także

Szlak św. Jakuba na Pomorzu - trasa nie tylko dla pielgrzymów

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 17:00
Tym razem zabraliśmy Was na pomorską drogę św. Jakuba. To polska część jednej z najważniejszych tras pielgrzymkowych na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Park w Sławięcicach. Mroczne historie i piękne zabytki

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 11:55
Kędzieżyn-Koźle to miasto terytorialnie większe od Paryża. Jednocześnie połowę jego obszaru stanowią lasy. Tam też znajduje się m.in. park w Sławęcicach, który przed drugą wojną światową był jednym z najpiękniejszych na Śląsku.
rozwiń zwiń