X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na sudeckich szlakach - maliny, mikroklimat i zebry

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 13:04
Naszym przewodnikiem po Sudetach Zachodnich jest Małgorzata Smolińska, która w lipcu z dwunastokilogramowym plecakiem, samotnie przemierzyła tam ponad 120 kilometrów. - Sudety są mi bliskie, bo pochodzę z Jeleniej Góry. Miałam ochotę "dziabnąć" mniej znanej i przechodzonej części tego pasma górskiego - mówi podróżniczka.
Audio
  • Dlaczego warto wybrać się w Sudety? (Hotspot/Czwórka)
Widok na wschód słońca nad Sudetami (zdjęcie ilustracyjne)
Widok na wschód słońca nad Sudetami (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Swen Stroop/Shutterstock.com
Sprawdź też:
wigry mazury 1200.jpg
Wigierski Park Narodowy: suchary, twardziele i renifery

Swoją wędrówkę rozpoczęła od Przełęczy Jugowskiej, skąd w niezbyt korzystnych warunkach atmosferycznych dostała się na szczyt Wielkiej Sowy. - Nie są to bardzo wysokie góry, ale czasem trzeba się wspinać. Na Sowę wchodzi sporo ludzi, bo gdy świeci słońce, można tam podziwiać piękne widoki na Karkonosze - opowiada Małgorzata Smolińska. Ze szczytu spokojnym szlakiem zeszła do Zagórza Śląskiego. - Warto odwiedzić tamtejszy zamek - zachęca podróżniczka i tłumaczy, dlaczego w tej urokliwej lecz nieco podupadłej miejscowości trudno znaleźć nocleg.

Kolejnego dnia wyprawy, Małgorzata Smolińska dalej kierowała się na zachód przez lasy pełne malin. - Doszłam do mało znanej miejscowości Sokołowsko. Panuje tam swoisty mikroklimat, dlatego w czasach niemieckich działało tam wspaniałe sanatorium. Można podziwiać to, co po nim pozostało, a także rysunki i "maziaje" na innych budynkach tej miejscowości - zachwyca się Czwórkowy gość.

Posłuchaj też:
Tatry góry 1200x660.jpg
Muzeum Tatrzańskie. Ostatni projekt Witkacego

W rozmowie z Mateuszem Kulikiem Małgorzata Smolińska zdradza też, gdzie w Sokołowsku warto się zatrzymać na noc, gdzie w Sudetach można spotkać najprawdziwsze zebry, dlaczego Karkonosze to zupełnie inny świat, oraz o czym warto pamiętać, gdy się samotnie wędruje przez góry.

pierwszej godzinie audycji <<< udaliśmy się do podziemi Starego Miasta w Lublinie.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Małgorzata Smolińska (podróżniczka)

Data emisji: 19.08.2017

Godzina emisji: 17.08

jsz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekoturystyka. W zgodzie z naturą i samym sobą

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 13:41
Jak przekonywał ekopodróżnik Jacek Stachurski, ekoturystyka wcale nie jest nowym zjawiskiem. - To podróżowanie w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku, do miejsc wyróżniających się bogactwem przyrody, lokalnej kultury i pięknem krajobrazu - tłumaczył w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erling Kagge. Podróżujący filozof i ekstremalna cisza

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:08
Erling Kagge jako pierwszy człowiek na Ziemi dotarł samotnie na biegun południowy, zdobył Mount Everest, biegun północny i dwukrotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Podróże skłoniły go do studiowania filozofii, a "Cisza" jest jego pierwszą książką.
rozwiń zwiń