Komiksowe nowości: "Legendy Star Wars" i "Senso"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 15:00
- "Senso" to kolejna odsłona cyklu Usagi Yojimbo o króliku - samuraju, który w Japonii ukazuje się już od 30 lat - mówi dziennikarz Przemysław Pawełek.
Audio
  • Dziennikarz Przemysław Pawełek i fan komiksów Kamil Jasieński omawiają nowości wydawnicze na rynku (Audycja dla Geeków/Czwórka)
Dziennikarz Przemysław Pawełek i fan komiksów Kamil Jasieński omawiają nowości wydawnicze na rynku (Audycja dla GeekówCzwórka)
Dziennikarz Przemysław Pawełek i fan komiksów Kamil Jasieński omawiają nowości wydawnicze na rynku (Audycja dla Geeków/Czwórka)Foto: PAP/Marcin Bielecki

Czytaj także
grzegorz rosiński 1200 PAP.jpg
Grzegorz Rosiński - sylwetka twórcy "Kapitana Żbika"

Akcja tego komiksu rozgrywa się w feudalnej Japonii, zaludnionej nie przez ludzi, lecz zwierzęta. - W całej historii jest zachowana równowaga między wątkami historycznymi i walorem edukacyjnym, a bezpretensjonalnym humorem i zabawą - przekonuje gość Czwórki. - To propozycja dla starszych i dla młodszych.

Końcówka tego roku upłynie pod znakiem "Gwiezdnych wojen", za sprawą kinowej premiery kolejnego epizodu. Z tej okazji pojawił się w Polsce cykl "Legendy Star Wars". W audycji omawiamy komiks "Darth Vader i Widmowe Więzienie" i tłumaczymy dlaczego rycerze Jedi mogliby pracować w CIA.

***

Tytuł audycji: "Audycja dla Geeków"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Przemysław Pawełek (dziennikarz specjalizujący się w komiksach)

Data emisji: 14.10.2015

Godzina emisji: 12.00

kul/kd

Czytaj także

Aneta Jadowska: "Ropuszki" to pożegnanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 13:15
Autorka polskich powieści fantasy właśnie wydała zbiór opowiadań "Ropuszki". W "Stacji Kultura" wyznała, że ta książka to pożegnanie z Dorą Wilk, główną bohaterką kultowych powieści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Brunona Schulza. Narzeczona Juna

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 12:40
- Bruno Schulz kobiet miał wiele, ale małżeństwo zaproponował tylko jednej, Józefinie Szelińskiej - opowiada Agata Tuszyńska, autorka książki "Narzeczona Schulza".
rozwiń zwiń