Koncert zespołu SOFA w Czwórce! (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2012 20:10
5 maja w "Ministerstwie Dźwięku" wystąpił na żywo zespół SOFA. Zapraszamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z muzykami i koncertu.
Audio


SOFA powstała na początku 2003 roku w Toruniu. Już po roku wypełnionym poszukiwaniem artystycznej tożsamości, optymalnego składu osobowego, a przede wszystkim pracą nad materiałem, Sofa zaprezentowała próbkę swoich muzycznych aspiracji i możliwości na płycie demo, która, jak się wkrótce okazało, stała się przepustką do profesjonalnej kariery zespołu. Rok 2005 okazał się dla Sofy rokiem przełomowym z racji podpisania pierwszego kontraktu płytowego. Zespół, spośród kilku zaproszeń do współpracy ze strony największych firm fonograficznych w Polsce, bez wahania wybrał niezależną wytwórnię fonograficzną Kayax, stawiając na jakość i elitarny charakter wydawnictwa sygnowanego nazwiskiem Kayah. 

Debiutancki materiał MANY STYLEZ wydany w 2006 roku, został świetnie przyjęty zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Sofa znalazła się wśród kandydatów do nominacji 'Paszporty Polityki 2007', a płyta Many Stylez zdobyła FRYDERYKA 2007 w kategorii 'Nowa Twarz Fonografii'. Sofa została także wyróżniona nagrodą Prezydenta Miasta Torunia, stając się jednocześnie oficjalnym przedstawicielem miasta w zmaganiach o tytuł 'Toruń Euopejską Stolicą Kultury 2016'. Zespół koncertuje z powodzeniem w kraju i za granicą, zdobywając uznanie profesjonalizmem i energetycznym, nowoczesnym brzmieniem. Dzięki takim walorom scenicznym Sofa ma na swoim koncie wiele znaczących support'ów, spośród których najważniejsze to koncerty wspierające gwiazdy światowego formatu np. US3, Lauryn Hill, Snoop Dogg, Groove Armada, Beastie Boys, czy The Black Eyed Peas. Zespół był też wielokrotnie zapraszany na największe polskie festiwale, takie jak Top Trendy 2006, Opole Premiery 2007, Vena Festival 2006 (Londyn), 2007, Heineken Open'er Festival 2005, 2006, 2007 i wiele innych. Sofę łączy współpraca studyjna lub koncertowa z takimi artystami jak Kayah, O.S.T.R, Andrzej Smolik, Michał Urbaniak, Jamal, Mosqitoo. 

DoReMiFaSoFa – drugi album studyjny zespołu SOFA, wydany w roku 2009 spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem ze strony dziennikarzy muzycznych, a także słuchaczy. Muzycy zespołu SOFA, czerpiąc z hip hopu i soulu, poszerzają krąg stylistyczny o nowe, dotąd nie eksplorowane przez nich brzmienia analogowych syntezatorów i przesterowanych gitar. Na DoReMiFaSoFa pojawia się kilkoro gości m.in. O.S.T.R., Miodu (Jamal) i Frenchman, czy Zgas (Me, Myself And I). Dużą niespodzianką jest udział amerykańskiej gwiazdy sceny soulowej, Franka McComb'a.

W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku hip-hop/R&B.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań z koncertu!

Czytaj także

Piotr Rogucki wystąpił w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 15:00
Piotr Rogucki wraz z zespołem stawił się w "Ministerstwie Dźwięku"! Zobaczcie ich ponad czterdziestominutowy koncert!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dubioza Kolektiv - koncert bośniackiej legendy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 15:00
Dubioza Kolektiv, grupa, której sławę przyniosły m.in. wspólne nagrania z Fun-Da-Mental, wystąpiła w "Ministerstwie dźwięku". Zapraszamy do obejrzenia koncertu i galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika zaśpiewała w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 12:00
To jedna z najważniejszych reprezentantek chilloutowego nurtu w polskiej elektronice. W Czwórce artystka zaprezentowała materiał ze swojej ostatniej płyty "Lovefinder".
rozwiń zwiń