Wystrachowie i ich naukowa wyprawa w korony drzew

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 16:30
Marzena i Krzysztof Wystrachowie pojechali do Boliwii, by wspinać się na tamtejsze drzewa i badać zwierzęta, które żyją wysoko w koronach.
Audio
  • Marzena i Krzysztof Wystrachowie o wspinaczce na drzewa w Boliwii (Co Was kręci?/Czwórka)
Tak wygląda nocleg na drzewie w sercu dżungli
Tak wygląda nocleg na drzewie w sercu dżungliFoto: Archiwum prywatne

Podróżnicy wyruszyli do Boliwii już po raz drugi, ale ich tegoroczna wyprawa miała charakter naukowy. Marzena i Krzysztof Wystrachowie na wysokości kilkudziesięciu metrów zakładali kamery, które nagrywały dzikie zwierzęta.

- Udało się nam zarejestrować bardzo dużo małp, które rzadko schodzą na ziemię. Nagrywaliśmy też ptaki, gryzonie, torbacze, jeżozwierze. Naukowcy chcieli zbadać, jak wysoko wspinają się zwierzęta - mówią podróżnicy.

Marzena i Krzysztof opowiadają też, jakie niebezpieczeństwa czyhają na śmiałków zapuszczających się do boliwijskiej dżungli i wspominają pewnego lokalnego przewodnika, który wchodził na drzewa bez żadnych zabezpieczeń.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci?"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Goście: Marzena i Krzysztof Wystrachowie (podróżnicy, wspinacze)

Data emisji: 4.10.2015

Godzina emisji: 11.00

mg/ei

Czytaj także

Samotna podróż od Meksyku po Brazylię

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 09:50
Marcin Mossakowski od dziecka nagrywa filmy. Od kilku lat połączył swoje dwie pasje film i podróże i w ten sposób powstał blog filmowo-podróżniczy "Live a life".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekwador - dziwne jedzenie, tania benzyna

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 11:30
Ekwador rozciąga się od Oceanu Spokojnego, przez Andy, po Nizinę Amazonki, obejmuje też Wyspy Galapagos. Mieszkańcy tego kraju jedzą... bawole kopyta i świnki morskie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Licealistka w Argentynie: wolontariat i nauka języka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 17:00
Gabriela Szymańska spędziła dwa tygodnie w Argentynie. Uczennica warszawskiego liceum im. Cervantesa w tym hiszpańskojęzycznym kraju podszkoliła język, ale nie tylko.
rozwiń zwiń