Kolarstwo grawitacyjne. Zaczyna się od ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 16:35
Z Maćkiem Kucborą i Konradem Muraszkiewiczem, organizatorami objętego Czwórkowym patronatem kultowego festiwalu Bike Town Przemyśl, rozmawiamy o ekstremalnym oraz bardziej amatorskim szaleństwie na jednośladach, m.in. na pumptrackach.    
Audio
  • Bike Town Przemyśl 2017. Organizatorzy o programie kultowego wydarzenia (Co Was kręci?/Czwórka)
Bike Town Przemyśl 2016
Bike Town Przemyśl 2016Foto: materiały promocyjne

- Pumptracki to nie tylko nitka, po której się bujamy, jak na huśtawce. Dają szersze pole do popisu - można na nich robić najróżniejsze linie przejazdu i przygotowywać się do zawodów. Pumptracki rozsypały się po świecie - mówi Maciek Kucbora. - Siłownia w plenerze to chyba dobre słowo na pumptrack. Daje frajdę, ale jednocześnie angażuje cały nasz organizm. Pozwala na jazdę bez używania rowerowego napędu. To jest zamknięta w pętle rowerowa ścieżka, po której można się turlać bez końca - dodaje Konrad Muraszkiewicz. W rozmowie z Hanną Dołęgowską zaproszeni eksperci opowiadają też o projektach powstania nowych pumptracków w polskich miastach.

Maciek Kucbora Pumptrack wymaga to tyle pracy, co prowadzenie własnego ogródka

Zdradzali także, co znajdzie się w programie tegorocznej edycji Bike Town Przemyśl. - Całe zamieszanie zaczyna się już 29 kwietnia. Wtedy startuje Maraton Cyklokarpaty - mówi Maciek Kucbora. W sobotę będzie można też oglądać przygotowania do Pucharu Świata w Dircie, którego finał odbędzie się już następnego dnia, czyli w niedzielę. W poniedziałek zaś nie lada gratką dla amatorów ekstremalnego kolarstwa będzie karkołomny Downhill wąskimi uliczkami Przemyśla. Bike Town Przeymyśl potrwa do 1 maja, a słuchając nagrania całej rozmowy dowiecie się, jakie inne atrakcje czekają na uczestników wydarzenia.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi:  Hanna Dołęgowska

Goście: Maciek Kucbora i Konrad Muraszkiewicz (Veloprojekt)

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 11.08

jsz/fbi

        


Czytaj także

Pumptrack - tam nie męczą się tylko dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 08:54
- Pumptrack wyrabia refleks, zmysł równowagi, kondycję i wymaga dużo siły - mówi gość Czwórki. - Dorosły rowerzysta po kilku kółkach na pumptracku musi zrobić przerwę, tylko dzieci jeżdżą non-stop.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na rowerze podróżuj z głową, przez cały rok

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 11:05
W niedzielny poranek w Czwórkowym studiu pojawił Jędrzej Wengerski, młody sportowiec i absolwent wychowania fizycznego, który o odpowiednim przygotowaniu roweru na jesienno-zimowy sezon wie wszystko.
rozwiń zwiń