Na rowerze podróżuj z głową, przez cały rok

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 11:05
W niedzielny poranek w Czwórkowym studiu pojawił Jędrzej Wengerski, młody sportowiec i absolwent wychowania fizycznego, który o odpowiednim przygotowaniu roweru na jesienno-zimowy sezon wie wszystko.
Audio
  • Jak przygotować rower na jesienno-zimowy sezon? (4 Bieg/Czwórka)
W Czwórkowym studiu: Jędrzej Wengierski, instruktor i trener pływania, ale przede wszystkim freestyler rowerowy, oraz prowadzący 4 Bieg Piotr Galus
W Czwórkowym studiu: Jędrzej Wengierski, instruktor i trener pływania, ale przede wszystkim freestyler rowerowy, oraz prowadzący "4 Bieg" Piotr GalusFoto: Czwórka

Jędrzej Wengerski Rowerem najlepiej jest jeździć przez cały rok, wcześnie rano. Każda pora roku jest inna, ma swój koloryt

W triatlonie to właśnie jeżdżenie na rowerze sprawia mu największą frajdę, a dzięki kolarstwu nauczył się wcześnie wstawać, do czego w "4 Biegu" przekonuje słuchaczy i Piotra Galusa.

Jędrzej Wengerski wyjaśnia, że o nasze jednoślady należy dbać przez cały rok, jednak są pewne sposoby, aby szczególnie zabezpieczyć je przed niskimi temperaturami i opadami deszczu czy śniegu. Odpowiedni smar na łańcuch, błotniki oraz sprawnie działające hamulce - to tylko niektóre z części roweru, o których należy pamiętać. Nasz gość zwraca także uwagę na częste serwisowanie i opony. - Ilość powietrza w oponach ma duże znaczenie. Kiedy warunki są niekorzystne, przyczepność jest mniejsza. Warto wtedy zmniejszyć ciśnienie w oponach - przekonuje.

Posłuchaj też:
rozbiegani jedrek mackowski rafal bebelski 1200x660.jpg
Swimrun. Bieg w piance, pływanie w butach

Oprócz dbania o rowery, rozmawiamy z nim również o odpowiedniej odzieży - jesienią i zimą na rower "ubieramy się tak jakby było 10 stopni więcej niż jest". W audycji przekonujemy też, dlaczego i jak należy zadbać o naszą widoczność podczas kolarskich eskapad.

***

Tytuł audycji: "4 Bieg"

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Jędrzej Wengerski

Data emisji: 6.11.2016

Godzina emisji: 10.18

jsz/kd

Czytaj także

Pumptrack - tam nie męczą się tylko dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 08:54
- Pumptrack wyrabia refleks, zmysł równowagi, kondycję i wymaga dużo siły - mówi gość Czwórki. - Dorosły rowerzysta po kilku kółkach na pumptracku musi zrobić przerwę, tylko dzieci jeżdżą non-stop.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prosto z Rio - tandem na medal

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 11:41
Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław postawiły sobie jeden cel - wrócić z brazylijskiej paraolimpiady ze złotymi medalami. I udało im się. W Czwórce kolarki opowiedziały o treningach i podzieliły się wrażeniami z pobytu w Rio de Janeiro.
rozwiń zwiń