Polskie Radio
Section05
Przemyśl

Ks. prał. Krzysztof Chudzio biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej

Ksiądz prałat Krzysztof Chudzio został wyświęcony na biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej. Uroczystość przyjęcia Sakry Biskupiej w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemyślu połączona była z Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie Przemyśl Kościół katolicki

"Wyjść na prostą" - Ewelina Karpacz-Oboładze

Siostry Opatrzności Bożej pomagają dziewczynom i kobietom wyjść z najtrudniejszych sytuacji życiowych. W Przemyślu mają dom dla 40 dziewcząt, niejednokrotnie karanych lub z poważnymi problemami. Mimo to siostry się nie zniechęcają. Pomagają wyjść z sytuacji karalnych. Ostatnio otwarły kształcenie w zakresie cukiernik. Dają dziewczętom zawód. Niektóre z nich podejmują studia, zakładają rodziny.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce Kościół Przemyśl Ewelina Karpacz-Oboładze

Przemyśl. Debata kandydatów na prezydenta miasta

- Jestem przeciwnikiem prywatyzacji mienia komunalnego – mówił Janusz Hamryszczak. – Tylko ja jestem gwarantem tego, że cokolwiek w Przemyślu się zmieni – podkreślał Wojciech Bakun. W Przemyślu odbyła się ostatnia, przed II turą wyborów samorządowych, debata Polskiego Radia 24 z udziałem kandydatów na urząd prezydenta Przemyśla: Janusza Hamryszczaka, kandydata Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość oraz Wojciecha Bakuna  kandydata Komitetu Wyborczego Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Wybory samorządowe 2018 - debaty Polskiego Radia 24 Przemyśl wybory samorządowe 2018