Polskie Radio
Section05
Przemyśl

Łatwiej będzie dotrzeć do granicy z Ukrainą: powstaną dwie kolejne obwodnice na Podkarpaciu

To będą jedne z największych i najdroższych inwestycji w ramach programu budowy stu autostrad. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na prace przygotowawcze dla obwodnic Przemyśla i Miejsca Piastowego. Ich budowa ma kosztować ponad miliard złotych. Obie ułatwią dojazd do przejścia granicznego w Medyce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi infrastruktura Przemyśl

Ks. prał. Krzysztof Chudzio biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej

Ksiądz prałat Krzysztof Chudzio został wyświęcony na biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej. Uroczystość przyjęcia Sakry Biskupiej w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemyślu połączona była z Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie Przemyśl Kościół katolicki

"Wyjść na prostą" - Ewelina Karpacz-Oboładze

Siostry Opatrzności Bożej pomagają dziewczynom i kobietom wyjść z najtrudniejszych sytuacji życiowych. W Przemyślu mają dom dla 40 dziewcząt, niejednokrotnie karanych lub z poważnymi problemami. Mimo to siostry się nie zniechęcają. Pomagają wyjść z sytuacji karalnych. Ostatnio otwarły kształcenie w zakresie cukiernik. Dają dziewczętom zawód. Niektóre z nich podejmują studia, zakładają rodziny.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce Kościół Przemyśl Ewelina Karpacz-Oboładze