Z Czwórką po Wierchomli, czyli jak szusować z głową?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 14:25
W przedostatni weekend stycznia radiowa Czwórka pojawiła się w Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. Było biało, szybko i bez kraks!
Audio
  • Jak bezpiecznie jeździć na nartach? (4 bieg/Czwórka)
  • Jak działają alko- i narkogogle? (Co Was Kręci/Czwórka)
Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla
Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-WierchomlaFoto: mat. promocyjne

narty zima snowboard dziewczyna 1200x660.jpg
Ferie zimowa z Czwórką. Sprawdź, co będzie się działo!

"Bezpieczna zima w Dwóch Dolinach" to akcja, która ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na stoku zwłaszcza najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. Uczestnicy mogli m.in. oglądać zainscenizowaną przez ratowników GOPR akcję ratunkową, wziąć udział w symulacji jazdy po alkoholu za pomocą alkogogli czy doskonalić swoją jazdę (hamowanie przed przeszkodą, kontrola prędkości, zatrzymywanie się na stoku podczas jazdy, zabezpieczenie miejsca wypadku, wezwanie pomocy).

Dla wszystkich, którzy tego dnia pojawili się na stoku policja zorganizowała panel dotyczący bezpieczeństwa, a lokalna szkoła narciarska zaprezentowała nie tylko, jak bezpiecznie jeździć, ale też co robić w sytuacjach zagrożenia.

To, co działo się w ramach akcji "Bezpieczna zima w Dwóch Dolinach" w Czwórce relacjonował Patryk Kuniszewicz.

***

mat. pras./kd/kul

Czytaj także

Do czego potrzebna nam jest zima?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 14:04
- Każda zmiana w środowisku jest czynnikiem wpływającym na działanie ludzkiego układu immunologicznego - mówiła dr Aleksandra Skawina z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Instruktor narciarstwa. Posiada wiele zdolności

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 16:30
Zjeżdżanie na nartach, o ile umiemy to bezpiecznie robić, jest czystą przyjemnością. Czy można taką przyjemność przekuć w zawód i jakie trzeba spełnić warunki, żeby móc na stoku prowadzić narciarskie szkółki?
rozwiń zwiń