Wskocz na trampolinę - przygotuj się na snowboard

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 13:25
Sportowcy twierdzą, że potrzeba 8 tygodni, by przygotować się do sezonu snowboardowego. - Moja rada to być aktywnym cały czas - mówi Michał Ligocki, snowboardzista. A czy dobrym treningiem jest wycieczka do parku trampolin?
Audio
  • Michał Ligocki opowiada o przygotowaniach do snowboardowego sezonu (Co Was Kręci/Czwórka)
Michał Ligocki
Michał LigockiFoto: Tymon Potowski/mat.pras.

Wyjazdy w góry, zimowe aktywności wymagają kondycji i wytrzymałości. Michał Ligocki potwierdza, że dobre przygotowanie może zapobiec ewentualnym kontuzjom. - Polecam parki trampolin i przygotowanie akrobatyczne do sezonu snowboardowego - mówi gość Czwórki. - W ramach mojego klubu trenujemy tam systematycznie. Ćwiczymy ewolucje, które będziemy chcieli powtórzyć zimą w snowparku - dodaje. 

Michał Ligocki zdradza, że na trampolinach można wykonać snowboardowe ewolucje niemal 1 do 1, tylko na innym podłożu. Jest to doskonałe uzupełnienie tzw. treningów na sucho. 

Sportowiec podpowiada, że warto zadbać o wytrzymałość. - Gdy idziemy na deskę, w góry to jeździmy od 9 do 15 z przerwą na obiad. To około 5 godzin bycia aktywnym, w ruchu - mówi gość Hanny Dołęgowskiej i Mateusza Fusiarza. - Fajnie być przygotowanym, by czerpać jak najwięcej przyjemności, wykorzystać wyjazd w 100 procentach, a nie opalać się na leżaku - dodaje. 

Michał Ligocki w "Co Was Kręci" zdradza szczegóły treningów swoich grup. Podpowiada jak ważne jest rozciąganie. A jakie snowboardowe imprezy planuje na najbliższy sezon? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna DołęgowskaMateusz Fusiarz

Gość: Michał Ligocki (snowboardzista, olimpijczyk, trener snowboardu, golfista, komentator golfa)

Data emisji: 28.10.2018

Godzina emisji: 11.18

pj

Czytaj także

Mateusz Zielonka o pasji do deskorolki, surfingu i... gotowania

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 17:05
- Zaczęło się dość naturalnie. Na nartach jeździłem od dzieciństwa. W wieku dziesięciu postanowiłem spróbować się na desce snowboardowej, reszta potoczyła się naturalnie - opowiadał Mateusz Zielonka, skate, snowboardzista i surfer.
rozwiń zwiń
Czytaj także

OSCYP. Jak jamują snowboardziści?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 15:30
W ostatni weekend stycznia na stoku Kotelnica spotkają się snowboardziści, aby zmierzyć się w walce o tytuł najlepszego zawodnika. - OSCYP odbędzie się już po raz 10., a taki jubileusz zobowiązuje. Organizatorzy przygotowali kilka nowości - m.in. "Staruch Jam", w którym wezmę udział - mówi snowboardzista, Aleksander Lange.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brelok Banked Slalom. "To zawody, które polegają na dobrej zabawie"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 10:17
- Ta impreza spontanicznie powstała w mojej głowie dwa lata temu. Po pierwszej odsłonie okazało się, że udało nam się zrobić fajne i wesołe zawody snowboardowe - mówi organizator Michał 'Brelok' Ligocki.
rozwiń zwiń