Mateusz Zielonka o pasji do deskorolki, surfingu i... gotowania

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 17:05
- Zaczęło się dość naturalnie. Na nartach jeździłem od dzieciństwa. W wieku dziesięciu postanowiłem spróbować się na desce snowboardowej, reszta potoczyła się naturalnie - opowiadał Mateusz Zielonka, skate, snowboardzista i surfer.
Audio
  • Mateusz Zielonka o swoich sportowych pasjach (Co Was kręci?/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/pexels

Pomimo wielu sukcesów, jakie przyniosła mu deska snowboardowa sportowiec w rozmowie z Mateuszem Fusiarzem wyjaśniał, że bliższa jest mu deskorolka. - Czuję się bardziej skatem niż snowboardzistą. Na deskorolce jeżdżę do gimnazjum. To wtedy pierwszy poczułem, że chcę to robić. Od tego momentu każde następne lato spędzałem jeżdżąc na deskorolce. Gdy się kończyło niezbyt chętnie przechodziłem na deskę snowboardową.

- Deskorolka jest bardzo prawdziwa i nie wybacza błędów. Na snowboardzie można jeździć po prostu dla zabawy. Inaczej jest z deskorolką, gdzie twoje umiejętności widoczne są od razu - przekonywał. 

Mateusz Zielonka Surfing jest wspaniałą dyscypliną sportu. Jedna fala złapana w ciągu dnia daje tyle przyjemności, co zjazd z wysokiej góry na kopnym śniegu. Jesteś tylko ty, deska i ocean

Dlaczego marzy, aby Wrocław znajdował się nad oceanem, skąd wzięła się jego pasja do gotowania i które stoki są jego zdaniem najlepszymi do jazdy na snowboardzie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzą: Hanna Dołęgowska, Mateusz Fusiarz

Goście: w nagraniu rozmowy: Mateusz Zielonka (snowboardzista, surfer, skate i uczestnik jednego z kulinarnych programów telewizyjnych)

Data emisji: 7.01.2018

Godzina emisji: 11.05

ac

Czytaj także

Jak zrobić dobry film snowboardowy?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 15:28
Adrian Smardz, założyciel Anonimowych Alternatywnych Filmów i snowboardzista, zajął się filmowaniem i montażem, gdy po kontuzji przez pewien czas nie mógł wyjść na stok. – Nie trzeba sprzętu, liczy się kreatywność i dobre chęci – mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz uniknąć kontuzji na stoku? - Wzmocnij swoje mięśnie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 12:59
Jesień w pełni, a my już myślimy o zimie, śniegu, nartach i snowboardzie. Zbliża się sezon narciarsko-snowboardowy i warto byłoby spędzić go na stoku, niż z nogą w gipsie. Co zrobić żeby dobrze przygotować się do sezonu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ultramaraton w górach Himalajów - kiedy 42 km to za mało

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 14:29
W wrześniowym maratonie warszawskim udział wzięło prawie 5,5 tysiąca osób. Są jednak zawodnicy, dla których taki dystans jest niewystarczający.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórkowe szaleństwo na GO*POW 2017

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 14:01
Doskonała atmosfera, warsztaty, zawody w skokach na poduchę, a także wyjątkowa niespodzianka od Czwórki. Tak było na festiwalu GO*POW 2017 we Wrocławiu.
rozwiń zwiń