X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspinaczka sportowa - będą polskie sukcesy olimpijskie?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 14:12
Wspinaczka sportowa już w 2020 roku po raz pierwszy będzie dyscypliną olimpijską. Znany jest już szczegółowy kalendarz kwalifikacyjny. Czy w Tokio zobaczymy reprezentantów Polski w tej dyscyplinie?
Audio
  • O wspinaczce sportowej opowiadają Andrzej Mecherzyński-Wiktor i Marek Wierzbowski (Co Was kręci/Czwórka)
Ścianka wspinaczkowa, zdjęcie ilustracyjne
Ścianka wspinaczkowa, zdjęcie ilustracyjne Foto: cegoh/Pixabay

- Wspinaczka sportowa to połączenie właściwie kilku dyscyplin: prowadzenia, czyli wchodzenia po dość wysokiej i trudnej drodze - nazwa pochodzi od sposobu asekuracji, wspinania się na czas i boulderingu, czyli wspinaczki po skałach, z omijaniem przeszkód - mówili Marek Wierzbowski i Andrzej Mecherzyński-Wiktor. Goście Czwórki opowiadali także o historii tego sportu. - Pierwszą formą rywalizacji wspinaczkowej było wchodzenie po niezbyt trudnych i wszystkim dobrze znanych drogach skałkowych, po prostu jak najszybciej. Jednocześnie wspinaczkę po głazach, czyli właśnie bouldering, zaczęto uprawiać jako równoległą dyscyplinę - tłumaczyli.

Jak dziś wygląda wspinaczka na poziomie olimpijskim i na jakie sukcesy w tej dyscyplinie mają szanse polscy zawodnicy? Kiedy poznamy nazwiska ewentualnych polskich reprezentantów na przyszłorocznych igrzyskach w Tokio? Jak na przestrzeni lat zmieniały się rozgrywki w takich dyscyplinach jak wspinaczka na czas czy bouldering? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Goście: Andrzej Mecherzyński-Wiktor (trener i mistrz Polski we wspinaczce sportowej), Marek Wierzbowski (sekretarzy Polskiego Związku Alpinizmu)

Data emisji: 9.05.2018

Godzina emisji: 11.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomek Habdas. Człowiek, którego kręcą góry

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 14:29
- Korona Ziemi to cel, który sobie założyłem dwa lata temu, schodząc z najwyższego szczytu Kaukazu, z Elbrusa - zdradza gość Czwórki. - Bez pośpiechu, na spokojnie, ale Koronę Ziemi warto zrobić - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każdy może zdobyć Everest. Jesteście w stanie to zrobić!"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 11:13
Miłak Raulin jeszcze niedawano chwaliła się tytułem najmłodszej Polki, która zdobyła Koronę Ziemi. W lutym 2019 ten tytuł oddała Grażynie. - Tytuł jest atrybutem przechodnim - mówi himalaistka. - Ja zdobywając Koronę Ziemi spełniłam swoje górskie marzenia - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz podbić góry? Trenuj nie tylko na poziomie morza

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 11:10
- O warunkach wysokogórskich mówimy od poziomu 2600 metrów n.p.m., ponieważ od tej wysokości znacznie spada ilość dostępnego tlenu dla naszego organizmu - mówi trenerem Karol Hennig.
rozwiń zwiń