Bike Town Przemyśl dwołany ze względu na pandemię. Green Velo zaprasza na trasy

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 19:27
Bike Town Przemyśl jest jednym z najciekawyszych polskich festiwali rowerowych, który jednoczy wszystkich fanów kolarstwa grawitacyjnego. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa został odwołany.
Czy zamiast dalekich wyjazdów zadowolą nas podróże po Polsce?  Zdjęcie ilustracyjne
Czy zamiast dalekich wyjazdów zadowolą nas podróże po Polsce? / Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Blazej Lyjak

Maciej Rutkowski Hanna Dołegowska 1200.JPG
Maciej Rutkowski: życie się zatrzymało, ja staram się iść naprzód

Posłuchaj
10:46 _PR4_AAC 2020_06_21-11-09-19.mp3 Green Velo i beskidzkie szlaki. Gdzie na rower? (Co Was Kręci?/Czwórka)

 

Jedna z największych imprez rowerowych w Polsce odwołana

Co roku zrzesza sympatyków stylów: pump truck, flat land, down hill, bmx, czy FMB World Tour. Wszystkie tegoroczne imprezy masowe, w których uczestniczyć miałoby powyżej 15 osób. Impreza Bike Town Przemyśl każdego roku przyciągała kilkanaście tysięcy uczestników. I choć do sierpnia pozostało jeszcze trochę czasu, organizatorzy potwierdzają, że następna impreza odbędzie się dopiero w 2021 roku. Ci, którzy nie chcą rezrygnować z roweru w czasie pandemii mogą poszukać ciekawych tras rowerowych, które są dostępne na terenie całej Polski.

Co zamiast sportowej rywalizacji?

Jedne z najbardziej widowiskowych łączy szlak Green Velo prowadzący przez pięć województw we wschodniej Polsce, tj. województwo lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. O dobry tor wyczynowy można też zadbać na własną rękę organizując takie miejscówki choćby w lesie. W przygotowaniu jest też projekt Bike Town Trails. To pięć tras rowerowych o zróżnicowanej trudności. Od najtrudniejszej, wyczynowej (FUN LINE) po rekreacyjne (FAMILY LINE) całość ma liczyć 5,5 kilometra. Rozbudowują się trasy w Bielsku-Białej, ale również w polskich górach.

Nowa trasa rowerowa w Beskidach

Swoją koncepcję sieci tras rowerowych zaprezentował też Jakub Jonkisz, projektant tras rowerowych. Jego projekt zakłada stworzenie długiej na kilkadziesiąt kilometrów trasy obejmującej znaczny teren Beskidów. By połączyć trzy miejscowości planowane jest stworzenie nowej trasy roboczo nazwanej Klimczok. Prowadzić będzie z Klimczoka do górnej stacji kolejki na Szyndzielnię, od rejonu przełęczy Kozia, oraz trasa podjazdowa prowadzona od Bystrej do Siodła pod Runią. Trasy mają powstać jeszcze w tym roku.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Waldek Hryniszyn

Data emisji: 21.06.2020

Godzina emisji: 11.08

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bike Town Przemyśl. O majówce na dwóch kółkach!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 14:12
Dwa dni niesamowitych wydarzeń, które kręcą się wokół dwóch kółek. 5 i 6 maja w Przemyślu odbędzie się kolejna odsłona Bike Town Przemyśl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Godziek: rower służy mi do przekraczania granic

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 14:48
Szymon Godziek specjalizuje się w najbardziej ekstremalnych odmianach kolarstwa górskiego. - Jazda na rowerze w takim wydaniu polega na tym, że przełamujemy granice i próbujemy być lepszym - opowiada sportowiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sound of Gravity. Nadchodzą gladiatorzy sportów akcji

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 16:12
Sound of Gravity to spektakularne pokazy sportów ekstremalnych w najlepszym, światowym wydaniu! Podczas wydarzeń, które odbędą się w Lublinie, Ustce i Rybniku, zaprezentują się gladiatorzy najbardziej widowiskowych dyscyplin sportów akcji!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Return to Earth". Downhill w stylu Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:40
Mknij przez dżunglę na wybrzeżu Oahu, poczuj na twarzy kurz podczas zjazdów z nieziemskich wzgórz w Utah i zgub się w odciętych od świata górach Patagonii. Wszystko to jest możliwe w filmie "Return To Earth".
rozwiń zwiń