Czwórka na Brelok Banked Slalom 2021. "Zawody, ale i dobra zabawa"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 12:21
Zawody snowboardowe na Czarnym Groniu - Brelok Banked Slalom to wydarzenie, nad którym Czwórka już po raz kolejny objęła patronat medialny.
Brelok Banked Slalom 2021
Brelok Banked Slalom 2021Foto: Monika Dżaman/mat. pras.

Najlepsi snowboardziści ścigali się na Czarnym Groniu. W sobotę byli to amatorzy, ale drugiego dnia weekendowych zawodów poziom był mistrzowski. - Tor jest bardzo dobrze przygotowany, widać, że włożono w to dużo czasu i pracy. Jest bezpiecznie i w miarę szeroko, a to oznacza dobrą zabawę - mówiła Zuzanna Smykała, olimpijka, która startuje w kategorii Pro, a także trenerka. Na Czarnym Groniu pojawili się także między innymi Michał i Mateusz Ligoccy. - Wspaniale, że ludzie od lat związani z tym sportem wciąż mają na niego zajawkę, traktują to jako zabawę. Dla nas to także świetna okazja do spotkania - opowiadała Zuzanna Smykała.

Zobacz więcej Polski snowboard rośnie w siłę. Emocje przed Brelok Banked Slalom 2021 >>>

Posłuchaj
10:48 CWK Brelok 14.03.2021.mp3 Relacja z Brelok Banked Slalom 2021. O zawodach opowiada m.in. Zuzanna Smykała (Co Was kręci/Czwórka)
 

Jak podkreślała, z roku na rok snowboard staje się w Polsce coraz bardziej popularny. -  To bardzo cieszy. Kilka lat temu obserwowaliśmy pewien zastój w tej dyscyplinie, zawodników było niewielu. W tym roku na zawodach w kategoriach juniorskich pojawiła się ich ponad setka, to dobrze wróży i mam nadzieję, że za kilka lat "coś z nich będzie" - mówiła. Jak tłumaczyła w tegorocznych zawodach ważne jest, by jechać jak najszybciej i jak najpłynniej. - Zwłaszcza na takiej trasie - podkreślała Zuzanna Smykała.

Zobacz także: 


brelok banked slalom 2021 brelok banked slalom 2021

Jak relacjonował dziennikarz Czwórki Norbert Michalak, choć tegoroczna aura nie dopisała, uczestników i kibiców zawodów nie zabrakło. W tym roku odbyła się już czwarta odsłona Brelok Banked Slalom, a zawody snowboardowe organizowane były pod patronatem Czwórki. ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

Posłuchaj
01:10 14 marzec 2021 co was kręci czwórka brelok.mp3 Brelok Banked Slalom 2021 - relacja Norberta Michalaka (Wiadomości Radiowej Czwórki)

Ekipa na stoku 2021 Ekipa na stoku 2021

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Materiał przygotował: Norbert Michalak

Data emisji: 14.03.2021

Godzina emisji: 11.35, 13.02

kd

Czytaj także

Freestyle frisbee. "W tym sporcie można się zatracić"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 14:12
To sport dla zajawkowiczów, a jednocześnie świetny sposób na to, by nawet w czasie lockdownu zażyć odrobinę ruchu. 
rozwiń zwiń