Czwórka na Brelok Banked Slalom 2021. Kierunek: Czarny Groń

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 12:30
Zawody snowboardowe na Czarnym Groniu trwają. Brelok Banked Slalom, nad którym Czwórka objęła patronat medialny, odbywa się do 14 marca. Przez cały weekend bezpośrednio z miejsca rywalizacji wydarzenie relacjonuje reporter Czwórki Norbert Michalak.
Michał Ligocki na trasie slalomu
Michał Ligocki na trasie slalomuFoto: Monika Dżaman

Brelok Banked Slalom to zawody snowboardowe, gdzie w luźniej i przyjaznej atmosferze zawodnicy ścigają się po torze pełnym band, muld i innych przeszkód.


W sobotę 13 marca entuzjaści zimowej rywalizacji przyjechali do Czarnego Gronia, aby zawalczyć o tytuł najszybszego snowboardera w kraju. Zawody potrwają cały weekend.

Radiowe relacje bezpośrednio z Czarnego Gronia przygotował dziennikarz Czwórki Norbert Michalak, m.in. w wiadomościach sportowych po godz. 20.00.

14 marca o godz. 10:10 w audycji "Tędy po Trendy" zapowiedź niedzielnej rywalizacji. Już godzinę później, w programie "Co Was Kręci" między 11.10 a 11.30 relacja na żywo z przebiegu konkursu.

Podsumowanie drugiego dnia zawodów w "Wiadomościach Czwórki" w niedzielę o godz. 13.00. Dźwiękowa relacja z całej snowboardowej imprezy również w poniedziałkowej "Strefie Sportu".


Ekipa na stoku 2021 Ekipa na stoku 2021

Na naszej antenie rozmawialiśmy z organizatorem imprezy Michałem Ligockim. 


Posłuchaj
09:36 CZWORKA Co Was Kreci - BBS 28.02.2021.mp3 Brelok Banked Slalom - co czeka nas w tym roku? (CWK/Czwórka)

- Na każdy dzień mamy przygotowane miejsca dla 120 zawodników, a lista startowa powoli się zapełnia - mówi Michał Ligocki. - Zawody przeprowadzimy zgodnie z reżimem sanitarnym, ale postaramy się zrobić to tak, żeby stosowanie się do obostrzeń nie było uciążliwe.

Brelok Banked Slalom 2018 by JFK Studio / JFK Studio

Brelok jest dla amatorów i dla profesjonalistów. Daje szansę debiutantom, żeby zmierzyli się z mistrzami i mistrzom, by przyjęli wyzwanie od amatorów Michał Ligocki

W tym roku zawody odbędą się po spowodowanej pandemią przerwie. - Przyświeca nam ta sama idea, żeby w luźniej i przyjacielskiej atmosferze ścigać się po torze pełnym band, muld i innych ciekawych przeszkód. Wszystko to zostanie przygotowane przez bardzo kreatywnych i precyzyjnych szejperów TIGER Snowpark - Czarny Groń - zapowiada rozmówca Hanny Dołęgowskiej. - Tutaj każdy snowboarder będzie miał super czas na śniegu i możliwość zmierzenia się ze swoimi koleżankami i kolegami oraz najlepszymi polskimi snowboarderami.

Posłuchaj także:

O Brelok Banked Slalom mówi się, że to impreza, która wieńczy sezon. W tym roku i tak wyjątkowo krótki. - Na razie grubość pokrywy śnieżnej na Czarnym Groniu jest zadowalająca, jeśli więc pogodna nie zrobi nam jakiegoś psikusa w postaci obfitych opadów czy halnego, to będziemy w stanie przygotować całkiem fajny tor - obiecuje 'Brelok'. - Zazwyczaj nam się to udawało i nie brak śniegu był naszym największym problemem tylko pandemia - podsumowuje.


Brelok Banked Slalom 2018 Brelok Banked Slalom 2018

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Michał 'Brelok' Ligocki (snowboardzista, organizator Brelok Banked Slalom)

Data emisji: 28.02.2021

Godzina emisji: 11.10

kul/aw/mat.pras.

Czytaj także

Rusz się. Zadbaj o formę w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 19:50
W związku z pracą zdalną i ograniczeniami wynikającymi z pandemii ruszamy się mniej. Trudniej też uprawiać regularne treningi, bo siłownie i baseny pozostają zamknięte. O ile udaje nam się zmienić nieco nawyki żywieniowe, to jednak o ruchu myślimy już rzadziej. Podpowiadamy, jak zmotywować się do codziennych ćwiczeń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia tenisa: od drewnianej piłki do Wielkiego Szlema

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 16:30
Tenis ziemny to jeden z najpopularniejszych sportów. Uprawiają go miliony ludzi na każdym kontynencie. Ale do dziś nie udało się ustalić, skąd pochodzi i kiedy powstał.
rozwiń zwiń