Freestyle frisbee. "W tym sporcie można się zatracić"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 14:12
To sport dla zajawkowiczów, a jednocześnie świetny sposób na to, by nawet w czasie lockdownu zażyć odrobinę ruchu. 
Tymek Wrotek podczas Sandslash - Polski turniej freestylowy w Dębkach.
Tymek Wrotek podczas Sandslash - Polski turniej freestylowy w Dębkach.Foto: Mieszko Wojtkowiak

Tymek wrotek freesbe 1200.jpg
Tymek Wrotek: freestyle frisbee jest jak aktorstwo

W dobie pandemii, gdy brakuje nam ruchu, trenowanie freestyle frisbee to - jak przekonuje mistrz tej dyscypliny Tymek Wrotek - idealne rozwiązanie. - Dyscyplina ta polega na wykonywaniu ewolucji latającym dyskiem - mówił gość Czwórki. - Ta forma rekreacji łączy elementy akrobatyki, ale na poziomie nieprofesjonalnym skupia się głównie na zabawie - podkreślał. 

Posłuchaj
09:10 Czwórka Co Was Kręci frisbee 24.1.202.mp3 Dlaczego warto zacząć trenować frisbee? (Co Was kręci/Czwórka) 

Jak tłumaczył gość Czwórki, trenować może każdy. Nie potrzeba do tego ani wielkich przestrzeni, ani profesjonalnego sprzętu. - Można zacząć uczyć się tego we własnym domu - mówił Tymek Wrotek, który zaczynał - właśnie w ten sposób - kilka lat temu. - Jednym z najprostszych ćwiczeń będzie tworzenie "rotacji". To kręcenie dyskiem na wskazującym palcu. Potem możemy dodawać rozmaite uderzenia, na przykład od spodu. Możemy starać się też łapać dysk, na przykład za plecami. Możliwości jest bardzo wiele i z czasem zaczynamy je odkrywać - opowiadał sportowiec.  - W pełni cieszyć się tym sportem można jednak na dworze, a moim zdaniem perfekcyjne warunki pojawiają się na plaży, gdy wiatr wieje jednostajnie z tego samego kierunku - tłumaczył. 

bmx rower 1200.jpg
Kolarstwo grawitacyjne. Zaczyna się od ziemi

Czytaj także:

By ćwiczyć freestyle frisbee, nie trzeba być świetnie rozciągniętym. - Oczywiście, to pomaga, jeśli jesteśmy super wysportowani, ale żeby właściwie wykonywać tricki, niekoniecznie trzeba wcześniej trenować. Poza tym, z czasem - jeśli regularnie będziemy ćwiczyć z dyskiem - wzrośnie nasza motywacja do rozciągania i innych form aktywności - tłumaczył gość Czwórki. Jeśli chcemy trenować freestyle frisbee w towarzystwie, to także jest możliwe. - Wówczas zabawa przypomina dialog, w którym każda wymiana, podanie dysku jest nawiązaniem połączenia. W tym też można się zatracić - mówił gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Tymek Wrotek (zawodnik freestyle frisbee)

Data emisji: 24.01.2021

Godzina emisji: 11.35

kd

Czytaj także

Beskid Hero 2020 - wyścig, który ukończą tylko najlepsi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 16:03
Zawody Beskid Hero 2020 to "niezwykły dwudniowy egzamin, który weryfikuje wszystkie umiejętności". Dwa dni jazdy w klimacie Hard Enduro, klasycznego Enduro, Cross Country, SuperEnduro i piaszczystego toru Motocross.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joga na trawie - "PlenAirowe" wyzwanie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 13:09
Zaprosiliśmy Was na stołeczną Kępę Potocką, by wspólnie uprawiać jogę na trawie. Udowadniamy, że warto bawić się i ćwiczyć jednocześnie, a przy tym zadbać o kondycję i zdrowie. - Joga to nie tylko sport, ale styl życia i filozofia, którą warto poznać i praktykować - mówiła joginka Olga Butkiewicz. 
rozwiń zwiń