Nowy sezon w BikePark Kazoora

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2023 09:48
Wystartował sezon dla riderów na Górce Kazoorce w Warszawie. - Staramy się, by to miejsce było dostępne dla każdego i oferowało przeszkody dla osób na każdym poziomie umiejętności. Mamy dropy, sporo band, każdy powinien znaleźć coś dla siebie - mówił Piotr Krajewski, rider i instruktor kolarstwa grawitacyjnego.
Kazoorka
KazoorkaFoto: Hanna Dołęgowska/Czwórka

6 maja to dzień, w którym zaplanowano otwarcie Górki Kazoorki na warszawskim Ursynowie. Bikepark Kazoora to największy park rowerowy w województwie mazowieckim, a Czwórka gościła już w tej miejscówce niejednokrotnie. - Jak tylko mogę, to jestem tutaj - mówił w rozmowie z naszym reporterem rider Wojtek. - Dziś były plany na skoki na hopkach, ale nie wypaliły przez deszcz. Ścigaliśmy się na czas na długiej, krętej, fajnej trasie - opowiadał o otwarciu sezonu. - Jest tu wielu ludzi, bo Kazoorka w ostatnich latach otworzyła się nie tylko dla profesjonalistów, ale też początkujących. 

To było widać podczas otwarcia sezonu. - Udało się zrealizować m.in. wyścigi na asfaltowej trasie pumptrack. To były typowe zawody na czas, był podział na kategorie wiekowe. Były też zawody na B-Line, to trasa, na której są profilowane zakręty i skocznie. Zjazd zajmuje ok. 45 sekund, każdy może ją przejechać, jeśli ma sprawny rower i kask - mówił Piotr Krajewski, rider i instruktor kolarstwa grawitacyjnego. - Ostatnia konkurencja to przejazd po wąskiej, drewnianej konstrukcji. To było niełatwe zadanie na równowagę, tu deszcz był dodatkowym utrudnieniem. 

Sprawdź także:

Poza jazdą na rowerze w bikeparku na warszawskim Ursynowie można też biegać, polatać na paralotni, a nawet spotkać się z fanami modeli RC. - Teren ursynowskiej górki przechodzi rewitalizację i zmienia się z sezonu na sezon. Za rewitalizację odpowiada miasto, a za bike park stowarzyszenie, które trzyma rękę na pulsie - wyliczał dziennikarz Czwórki Jeremi Angowski. Dla riderów, którzy chcą sprawdzić się u boku najlepszych zawodników w Katowicach odbędzie się Red Bull Roof Ride. Wydarzenie na przełomie czerwca i lipca ugości najlepszych riderów z całego świata. Na torze zobaczymy też amatorów w zmaganiach Rookies - będą mogli wystartować obok braci Godźków, dzięki zorganizowanym wcześniej kwalifikacjom.

Kolarstwo ekstremalne nazywane także kolarstwem grawitacyjnym, od tradycyjnego różni się tym, że jeździ się po mocno nachylonych stokach, po trasie obfitującej w przeszkody. - Posiadanie w kraju topowych zawodników w danej dyscyplinie sprawia, że więcej osób chce uprawiać dany sport. Ale myślę, że dziś panuje ogólny trend rowerowy. To, że po dwóch latach do Katowic wraca Red Bull Roof Ride, jest dobrym znakiem, bo nigdy nie wiadomo, czy na publice nie siedzi przyszły mistrz kolarstwa grawitacyjnego - opowiadał Piotr Krajewski, który będzie w tym roku sędzią w części Rookies.

Posłuchaj
20:48 kazoora_PR4_AAC 2023_05_07-11-11-59.mp3 Piotr Krajewski o otwarciu sezonu na Kazoorze i zawodach w Katowicach (Co was kręci/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Jeremi Angowski

Data emisji: 07.05.2023

Godzina emisji: 11.10

kd/gs

Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń