Kolarstwo grawitacyjne. Gdzie się skacze na rowerach w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 14:50
Pokazy, tricki, które zapierają dech i przejazdy trasami największego na Mazowszu parku rowerowego - "Co Was Kręci" zagościło w Bikeparku Kazoora.
Audio
  • O nowym sezonie w Bikeparku Kazoora na warszawskim Ursynowie opowiada Piotrek Krajewski (Co Was Kręci/Czwórka)
Otwarcie sezonu na Bikepark Kazoora
Otwarcie sezonu na Bikepark KazooraFoto: mat. pras./Mateusz Szachowski @Szachimat

Hanna Dołęgowska i Piotrek Krajewski Hanna Dołęgowska i Piotrek Krajewski

Kolarstwo ekstremalne nazywane także kolarstwem grawitacyjnym, od tradycyjnego różni się tym, że jeździ się po mocno nachylonych stokach, po trasie obfitującej w przeszkody. Bikepark Kazoora to największy park rowerowy w województwie mazowieckim. - Oprócz całej infrastruktury do uprawiana kolarstwa grawitacyjnego teraz budujemy pętlę XC. To będzie idealne dopełnienie tego, co mamy na górce - zapowiada Piotr Krajewski.

Poza jazdą na rowerze w bikeparku na warszawskim Ursynowie można też biegać, polatać na paralotni, a nawet spotkać się z fanami modeli RC. Wkrótce odbędą się tam prestiżowe zawody sportowe, a członkowie Stowarzyszenia Kazoora stanowczo podkreślają, że nie jest to ci ostatnie słowo...

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Piotrek Krajewski (Mistrz Polski w dirt jumpie, Stowarzyszenie Kazoora)

Data emisji: 25.06.2017

Godzina emisji: 11.07

kul/mz

Czytaj także

Diverse Downhill Contest - wyścig zawsze ekstremalny

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 14:41
Trasa na stoku góry Stożek w Wiśle stworzona została już 11 lat temu i doczekała się miana kultowej. Tam właśnie odbywają się Diverse Downhill Contest, jedne z największych i najbardziej popularnych zawodów downhillowych w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aerobic capacity. "W tym biegu liczy się równe tempo"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:12
- W aerobic capacity biegasz tak, jak na co dzień, inna jest jednak metodyka treningowa. To trening interwałowy, podczas którego pracuje całe ciało - opowiadał instruktor tej dyscypliny Andrzej Bogdał.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warsaw Flow. Festiwal tańca improwizowanego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 12:36
Festiwal Tańca Warsaw Flow - to wydarzenie nastawione jest przede wszystkim na kontakt z widzami i ich czynne uczestnictwo w warsztatach, a nie tylko odbiór spektakli. - Chodzi o to, by uczyć się doświadczania tańca, poszerzania swojej świadomości ciała - mówiła Paulina Święcańska.
rozwiń zwiń