Kręcimy, marzymy - by kolarstwo rosło w siłę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 09:27
Przemyskie Towarzystwo Cyklistów i Urząd Miasta organizują w Przemyślu imprezę kolarską "Kręcimy, marzymy" - jej główny cel to zachęcenie młodzież, by wyszli na rower i spróbowali tego sportu. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Dewald Kirsten

Mat pras Szymon Godziek Fot Piotr Jurczak dirt6 1200.jpg
Rowerowe "loty w kosmos". Szymon Godziek na DarkFEST

Organizowana w Przemyślu impreza odbędzie się w formule XC. Rozpocznie się na Przemyskim Stoku Narciarskim. 


Posłuchaj
05:24 czwórka co was kręci 13.06.2021.mp3 Grzegorz Michalski zaprasza na przemyską imprezę "Kręcimy, marzymy" (Czwórka/Co Was kręci)

 

Ten stok znany jest i narciarzom i rowerzystom. - Nasza trasa przebiega nie tylko przez stok narciarski, ale również przez park miejski, przez fortyfikacje Twierdzy Przemyśl - mówi przedstawiciel organizatorów. - To trasa ładna, widokowa i trudna technicznie, dostarcza frajdy z jazdy - dodaje. 

Posłuchaj także:

Wyznaczony tor jazdy zapewnia duże nachylenia, niektóre odcinki mają nawet 30 procent, do tego dochodzą dość trudne zjazdy. Organizatorzy mają nadzieję, że dopisze im pogoda, a ewentualny deszcz nie dostarczy kolejnych przeszkód.  Grzegorz Michalski podkreśla, że są rundy, które przejedzie każdy sprawny rowerzysta. 

Przemyśl i jego okolice słyną z fantastycznych warunków dla rowerzystów. Liczne drogi dla rowerów prowadzą przez zielone okolice, z dala od tras samochodowych. - W tych zawodach chcemy postawić na rozwój kolarstwa dzieci i młodzieży, stąd nazwa naszej imprezy "Kręcimy, marzymy" - mówi gość Czwórki. - Chcemy zachęcić młodzież by wyszli na rower i spróbowali tego sportu. Przemyśl ma długie tradycje rowerowe. W naszym towarzystwie jeździli Ewelina Szybiak i Maciej Dąbrowski, uczestnicy mistrzostw świata - dodaje.

Zawody w Przemyślu już 19 czerwca , a kolejne rundy to:

Łysa Góra 27.06.2021
Długie 08.08.2021
Bóbrka 12.09.2021
Dukla - 03.10.2021- FINAŁ

- Chcemy by te zawody były w przyszłości miejsce do wybrania drogi życiowej - mówi rozmówca Hanny Dołęgowskiej.  - Miejscem, gdzie od najmłodszych lat dzieci się spotykają, mając do dyspozycji stok, trudne ścieżki, zaczynając od zabawy po start może w mistrzostwach świata. 


***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Grzegorz Michalski (Przemyskie Towarzystwo Cyklistów)

Data emisji: 13.06.2021

Godzina emisji: 11.34

pj

Czytaj także

Rowerowe "loty w kosmos". Szymon Godziek na DarkFEST

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 13:30
Trwa freeride'owa impreza organizowana przez riderów dla riderów w RPA. W zawodach bierze udział nasz najlepszy zawodnik - Szymon Godziek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otwarcie sezonu na Kazurce. "Weekend latania na rowerach"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 13:24
Na warszawskiej Górce Kazurce w ostatni weekend maja nastąpiło otwarcie sezonu w kolarstwie grawitacyjnym, w niedzielę były wyścigi m.in., na pumptrackach, a w sobotę - dzień freestyle'owy.
rozwiń zwiń