Rowerowe "loty w kosmos". Szymon Godziek na DarkFEST

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 13:30
Trwa freeride'owa impreza organizowana przez riderów dla riderów w RPA. W zawodach bierze udział nasz najlepszy zawodnik - Szymon Godziek. 
Szymon Godziek
Szymon GodziekFoto: mat.pras./Piotr Jurczak

Posłuchaj
07:05 CZWÓRKA CWK - godziek 23.05.2021.mp3 DarkFEST 2021 w relacji Szymona Godźka (Co Was kręci/Czwórka) 

Hopy na DarkFEST są bardzo wysokie. Lądujemy z wysokości jeddnorodzinnych domów, a na wybiciu osięgamy prędkość w okolicach 60-80 km/h Szymon Godziek

30 metrów lotu, 80 km/h na liczniku

Podczas DarkFEST najlepsi zawodnicy na świecie spotykają się, aby zmierzyć się z największą linią hop na świecie. Zaproszenie na wydarzenie otrzymuje światowa elita zjazdu, slopestyle'u i rowerowego freeride'u. Riderów wyróżnia doskonała technika, olbrzymie wyczucie prędkości, niesamowita odporność psychiczna i stalowe nerwy. - Wszyscy tutaj "latają" z uśmiechem na hopach i próbują pchnąć do przodu granice grawitacji - śmieje się rozmówca Hanny Dołęgowskiej. -DarkFEST nie ma rangi zawodów, to impreza sportowa. Chodzi o to, żeby się spotkać, jeździć jak najwięcej i dobrze się przy tym bawić. Jeżdżę z tymi ludźmi od wielu lat i czuję się tam jak w rodzinie.  

Darkfest 2020 Official Highlights / Fest series


Posłuchaj
04:57 CZWÓRKA CWK - pompujesz 23.05.2021.mp3 "Nie Pompujesz - Nie Jedziesz" - szczegóły tegorocznych zawodów (Co Was kręci/Czwórka)

 

Ludzie chcą się ścigać na pumptrackach i organizatorzy zaczynają doceniać ich potencjał. Ta dyscyplina jest już obecna na większości zawodów rowerowych w Polsce i na świecie Szymon Godziek 

Pumptrack zamiast siłowni

Gość Czwórki opowiada także o kolejnej odsłonie "Nie Pompujesz - Nie Jedziesz", czyli największym w Polsce cyklu zawodów na pumptrackach. Impreza wystartuje 29 maja w Rybniku, a finał planowany jest na wrzesień. - Te eventy kierowane są przede wszystkim do amatorów - wyjaśnia Szymon Godziek. - Chodzi o to, żeby promować jazdę na pumptrackach, bo to jest super zajawka, która może zastąpić każdą aktywność fizyczną.

W audycji sprawdziliśmy także na jakim etapie są przygotowania do startu sezonu na warszawskiej Kazoorce - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Szymon Godziek (polski rowerzysta w dyscyplinie MTB freestyle)

Data emisji: 23.05.2021

Godzina emisji: 11.05

kul

Czytaj także

Infrastruktura do pogodzenia rowerzystów, kierowców i pieszych

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 20:07
Od kilku dni mamy wiosnę, za chwilę z zapałem wyciągniemy rowery i ruszymy w drogę, do pracy, szkoły, na zakupy - pod warunkiem, że mamy po czym jechać. Infrastruktury rowerowej wciąż brakuje w wielu miastach w Polsce, oprócz niej brakuje know-how jak drogi dla rowerów budować dobrze.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiosna - czas na rower!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:30
Zaczęła się wiosna, a wraz z nią sezon rowerowy. Sprawdzamy jak się do niego przygotować, żeby bezpiecznie poszusować.
rozwiń zwiń