Nieprzeciętni 2023. Ola Mirosław: szukam ludzi, którzy pasję przekuwają w cel

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 12:00
- Każdy z nas może być nieprzeciętny w dziedzinie, którą lubi, która jest jego pasją, i w której chce się rozwijać - mówiła Ola Mirosław, olimpijka uprawiająca wspinaczkę sportową, zasiadająca w kapitule Czwórkowego plebiscytu Nieprzeciętni 2023. 
Ola Mirosław
Ola Mirosław Foto: Darek Matyja

"Nieprzeciętni" to plebiscyt skierowany do młodych ludzi, którzy robią coś fajnego, mają niesamowitą pasję czy wyjątkowe umiejętności. Od 20 marca do 16 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu poprzez formularz TUTAJ. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Zwycięzcę poznamy 22 czerwca.

Ze wszystkich zgłoszeń grupę finalistów wyłoni jury. W składzie kapituły zasiada też Ola Mirosław, polska zawodniczka specjalizująca się w konkurencji wspinaczka na czas. - Głównym determinantem nieprzeciętności jest pasja i to, by lubić to, co robimy i chcieć się rozwijać w danej dziedzinie. Nieprzeciętni mogą być zarówno pani sprzedawczyni, jak i pan bibliotekarz - zaznaczała. - Osoby nieprzeciętne robią coś w inny sposób niż pozostali. na przykład idąc z punktu A do punktu B, nie pójdą po prostej, ale skręcą do punktów C i D, by ich droga była ciekawsza. Choć oczywiście to nie jest proste - mówiła mistrzyni. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2023 <<<

Nieprzeciętni 2023 

Ola Mirosław dwukrotnie zdobyła tytuł mistrzyni świata oraz Europy. Reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020, gdzie zajęła 4. miejsce i pobiła po raz pierwszy w karierze rekord świata w swojej koronnej konkurencji. W sezonie 2022 poprawiła go dwukrotnie - podczas zawodów Pucharu Świata w Seulu i w Salt Lake City. - Ważne, by nie poddawać się w tym co robimy - mówiła Ola Mirosław w Czwórce. - Sama miałam momenty lepsze i gorsze w mojej karierze, wielokrotnie spotkałam się z trudnościami czy porażkami. Warto pomyśleć o nich jako o bardzo cennych lekcjach, które nas kształtują. To, że coś nam raz czy dwa razy nie wyszło nie określa nas jako ludzi, nie oznacza, że jesteśmy gorsi - podkreślała. 

Sprawdź też:

Posłuchaj
11:22 mirosław_PR4_AAC 2023_03_26-11-37-19.mp3 Ola Mirosław o tym, czym jest dla niej nieprzeciętność i o swoich sportowych planach (Co Was kręci/Czwórka) 

Jak tłumaczyła Ola Mirosław, jako członek Kapituły, z niecierpliwością czeka na kolejny etap Plebiscytu. - Będę chłonęła zgłoszenia i mam nadzieję, że znajdę tę najbardziej nieprzeciętną osobę, która mnie zachwyci sobą, swoim podejściem do życia i tego, czym się zajmuje - mówiła gość Czwórki. 

Prywatnie Ola Mirosław uwielbia filmy o Batmanie, podróże oraz poznawanie nowych smaków z całego świata. Zawodowo - dziś mistrzyni przygotowuje się do kolejnych startów, zawodów, zwycięstw. - Zawsze plan jest taki, by "ten sezon był lepszy od poprzedniego". W moim przypadku też tak jest. Jednak bicie rekordów nie jest celem, chodzi o szybkie i precyzyjne bieganie. Skupiam się - jak zawsze - na planie A, nie ma żadnego planu B - zaznaczyła gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Jeremi Angowski

Gość: Ola Mirosław

Data emisji: 26.03.2023

Godzina emisji: 11.15

Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023

kd

Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń